banner6

Büyüleyici bir konser

banner37

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali’nde bu kez de iki usta sanatçı Burhan Öçal ve Alexey Botvinov sahne aldı

Büyüleyici bir konser
banner150 banner150 banner151

Murat OBENLER
 

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali’nde bu kez de iki usta sanatçı Burhan Öçal ve Alexey Botvinov sahne aldı.


İkili “Reloaded-2” adlı müthiş projeleriyle Bellapais Manastırı’nı dolduran sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Telsim Vodafone Grup Şirketi ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Telsim Genel Müdürü Cenk Alper’in yanı sıra aralarında Rus, Ukraynalı, İngiliz ve Türklerin de bulunduğu sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Dünyada Rachmaninov eserlerini en iyi icra eden piyanistlerin başında gelen ve Ukrayna’nın en ünlü piyanisti olan Alexey Botvinov ile dünyanın oryantal perküsyon icracılığındaki en önemli yorumcularından vurmalı ustası Burhan Öçal’ı buluşturan Reloaded konserinde usta sanatçılar Bach, Beethoven, Rachmaninov, Mussorgsky ve Prokofiev’in seçkin yapıtlarını farklı bir yorum ile seslendirdi.


Öçal’ın kullandığı çeşitli vurmalılar ile piyanonun muhteşem uyumu eşliğinde icra edilen klasik müzik eserleri Bellapais Manastırı’nın muhteşem ortamında eşsiz bir konsere dönüşürken iki bölümde gerçekleşen konser sonrasında sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 11:28
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110