banner6

Cadılar başkente indi

banner37

Dünyada Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkede kutlanan ve her ülkenin kendi kültürüne uyarlayarak kutladığı Cadılar Bayramı-Halloween ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı

Cadılar başkente indi
banner151 banner143

Murat OBENLER

Cadılar Bayramı ile ilgili en büyük etkinlik başkent Lefkoşa’da yer aldı. Dereboyu'na kurulan sahnelerdeki eğlencelerle kutlanan Cadılar Bayramı, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Lefkoşa Surlariçi’nde de bazı mekanlar Cadılar Bayramı’na özel etkinlikler düzenlediler.

   Surlariçi’ndeki kutlamalara Güney Kıbrıs’tan da insanlar katıldı. Etkinlik düzenleyen mekanlar, içi oyulup şeytani bir şekilde gülen surat figürlü, içinde mumlar yakılan bal kabakları, cadı kostümleri, süpürge ve elmalarla caddeyi süslediler.

 

Lefkoşa, Cadılar Bayramı kutlamalarına akın etti

   Araç trafiğine kapatılan cadde boyunca düzenlenen Dj. eşliğindeki dans ve müzik şovları ile Cadılar Bayramı’nı kutlayan her yaştan başkentliler Dereboyu’na akın etti.

   Kurulan makyaj stüdyolarında yapılan makyajlar ve ilginç kostümleriyle kutlamalara katılan gerek çocuklu aileler, gerek gençler, gerekse her yaştan çiftler Osman Paşa Caddesi’ni bir karnaval alanına çevirdiler. Özel firmaların da Cadılar Bayramı konseptiyle stantlar kurdukları caddede hafta içi olmasına rağmen eğlence hafta sonu eğlencesini solladı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104