banner6

Cengiz İmren, Kıbrıs Chamada Prestige Hotel’de sahne aldı

banner37

Cengiz İmren, Kıbrıs Chamada Prestige Hotel’de sahne aldı
banner150 banner151 banner143

Arabesk müziğin sevilen ismi Cengiz İmren, Cumartesi akşamı Kıbrıs Chamada Prestige Hotel’de sahne aldı.

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmren, klasik-spor giyim tarzı ile dikkatleri üzerine çekti. Habercilerin “ Sizleri uzun süredir sahnede göremiyorduk. Bu süreçte neler yaptınız?” şeklindeki sorusuna “ Evet uzun zamandır sahne almıyordum. Tekrar böyle bir hızlı giriş yaptık diyelim. Ama 6 yıldır da dersime iyi çalışıyorum. Tekrar hazırlanıp geldim. Kısaca Kral geri döndü. “ dedi.

Nankör

Yeni şarkılarından biri “Nankör” adlı eserinin polemiklere yol açması ile bir süre konuşulan şarkıcıya “ Nankör adlı şarkınız çok konuşuldu. Bu şarkıyı birine mi yazdınız?” sorusuna “ Ben şarkıyı bütün nankör olanlara yazdım. Aslında bu şarkının kime gittiği belli. Çünkü yaşanmışlıklar var bu şarkıda geçmişte illaki yüreğimize dokunan bir şeyler olmuş ki bu şarkılar çıkmış. Zaten bizim camiamız nankör bir camia, ben öyle biri olmadığım için çok mutluyum.” cevabını verdi.

Bıraksınlar Bu İşleri

Son zamanlarda pop şarkıcılarının ve bazı oyuncuların arabesk müziğe yönelmesiyle şarkı çıkarmalarını yadırgadığından söz eden Cengiz İmren, “Ben şimdi oyunculuk yapmaya kalksam, bazıları çıkıp eleştirecek. Onlarda şu manikürlü, pedikürlü ojeli tırnakları ve rujlu halleriyle çıkıp arabesk söylüyorlar. Arabesk bir yaşam biçimidir. Onlar sırf gündem olabilmek için bu şarkıları söylüyorlar. Bence herkes kendi işini yapsın.” dedi.

Vizyona geçtiğimiz günlerde giren ve son günlerin en çok konuşulan filmlerinden olan “Bergen” adlı yapımda vefat eden Bergen’e hayat veren Farah Zepnep Abdullah hakkında da konuşan İmren, “ Onun oyunculuğunu çok ama çok beğeniyorum, takdirde ediyorum. Filmde şarkı söylüyor ama şarkıcılık başka bir yetenek isteyen bir şey bence şarkıyı şarkıcılara bıraksalar, kendilerini oyunlarını oynasalar daha iyi olur. Filmde falan olur okuyabilirler ama kesinlikle albüm ve şarkı çıkarmasınlar. ” söyleminde bulundu.

Sanatçının birçok sürpriz gerçekleştireceği konserinde, sahnesine yakın dostu İrem Derici konuk olacak. Derici, yeni şarkısı ‘Hadi Gel’i ilk kez Ceceli’nin sahnesinde okuyacak. Mustafa Ceceli, ayrıca eşi Selin İmer’e ithaf ettiği ‘Saklımsın’ adlı şarkıyı ilk kez canlı olarak konuklar arasında eşinin de bulunacağı konserde seslendirecek.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110