Çocuk felci için podyuma çıktılar

banner37

25 Ekim Dünya Polio Günü kapsamında düzenlenen defilenin tüm gelirleri çocuk felci olan kişilere bağışlandı

Çocuk felci için podyuma çıktılar
banner90
banner8

2420. Bölge Ispartakule Rotary Kulübü, 25 Ekim Dünya Polio Günü’nde, “Çocuk felcine son” başlığı altında defile düzenledi. Defilenin tüm gelirleri de çocuk felci olan kişilere bağışlandı.


Uluslararası platformda kendisini ispat etmiş moda tasarımcısı Arzu Yetiş Kocatepe’nin, özel olarak hazırladığı otuz parça modernize edilmiş abiye ve gelinlik kreasyondan oluşan defile moda dünyasının duayen ismi Uğurkan Erez’in katkılarıyla gerçekleştirildi.


Koreografisini ve sahne yönetimini Uğurkan Erez’in veliahtı olarak ilan ettiği Fatih Ömercikoğlu’nun üstlendiği defilede sırasıyla Bilge Kara, Zeliha Çal, Fatma Yaman, Alona Kral, Açelya Kartal, Sinem Sülün, Erzhena Sandakova, İrem Sülün, Anastasia  Görel, Ecehan Sökmez’den oluşan  seçkin mankenler yer aldı.

banner134

Başta Ece Gürsel olmak üzere tüm mankenlerin ve sanat ekibinin ücret almadan sahne aldıkları anlamlı defilenin saç tasarımlarını profesyonel ekibiyle ‘Altıer Fashıon and Beauty Academy & Hair Design & Make Up’ üstlendi.


Defilenin finalinde ise Ece Gürsel’in giydiği gelinliğin sadeliği ve şıklığı dışında en dikkat çeken tarafı başındaki tacı oldu.


Modacı ve tasarımcı Arzu Yetiş Kocatepe’nin hazırladığı taç, çocuk felci aşısı yapılan çocukların sağlıklı bir hayata kavuşmalarını simgeliyor.


25 Ekim “Dünya Polio Günü” kapsamında Türkiye’de farkındalık yaratmak ve çocuk felci aşısının yapılmaması sonucunda meydana gelebilecek sorunlara dikkat çekildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75