Çocukluğundan beri podyumda

banner37

Açelya Kartal… “Best Model of  Turkey 2010” ve “Miss Exclusive of the World 2011”de üçüncü oldu… Oyunculuk da yapan Kartal’ın gönlü her zaman modellikten yana…

banner87
Çocukluğundan beri podyumda
banner90
banner8

Açelya Kartal… 1991, İstanbul doğumlu… Başkent Üniversitesi’nde diksiyon-spikerlik eğitimi aldı. Ünlü mankenlerden İnci Kartal'ın kızı olan Açelya Kartal, oyunculuk üzerine de Ayla Algan Oyunculuk Eğitimi ve New York Film Academy’de eğitim gördü…

Türkiye’de 2010 yılında düzenlenen “Best Model of Turkey” ve “Miss Exclusive of the World 2011”de de üçüncü oldu…


Birçok dizide rol aldı ancak “Adını Feriha Koydum” dizisindeki rolüyle ün yaptı…


Mankenlik, modellik ve oyunculuk yapıyor… Ancak gönlü her zaman modellikten yana…


Açelya Kartal, “Podyumda olmak çocukluğumdan beri yaptığım bir iş” diyor… Küçük yaştan itibaren podyumda boy gösteren Kartal, oyunculuk için güzel bir proje gelirse düşünebileceğini ancak asıl mesleğinin modellik olduğunu vurguluyor.


KIBRIS Ekran’ın sorularını yanıtlayan Kartal, Lord Palace Hotel’de objektif karşısına geçti.

 

Şansı açıldı

 


İki yarışmaya giren ve derece alan Açelya Kartal, “Best Model” yarışmasının modellikte daha sağlam adımlar atmasını sağladığını ifade etti. Kartal, “Miss Exclusive of the World” yarışmasında da üçüncü olduktan sonra Türkiye’de ve yurtdışında çok önemli modacılar ve markaların defilelerinde yer aldığını belirtti.


Yoğun tempoda çalıştığını belirten Açelya Kartal, yaz sezonunda sunuculuğunu yaptığı bir programın yayına gireceğini söyledi. Kartal, anlaşma yaptığı televizyon kanalının projeyi henüz açıklamadığından, konuyla ilgili fazla bilgi veremeyeceğini belirtti.


Mankenlik ve modellik konusunda Türkiye’de bu işi çok ciddi yapan isimler olduğuna dikkat çeken Kartal, “İşini sevgiyle ve saygıyla yapan insanlarla çalışıyorum. Şanslı olduğumu düşünüyorum” dedi.

 

Babası Kıbrıs’ta yaşıyor

 


Açelya Kartal’ın Kıbrıs’la bağlantısı var…


Babası yaklaşık altı sene önce ülkemize Kıbrıs’a yerleşti… Bu nedenle sık sık geliyor adamıza Açelya…


Açelya Kartal, “Kıbrıs, bebekliğimden beri geldiğim ve çok sevdiğim bir ülke. Babam altı sene önce buraya yerleşti. Ben de gidip geliyorum. Kıbrıs huzurlu bir yer, insanları sıcak ve sevecen. O yüzden işten zaman buldukça sık sık gelmeye devam edeceğim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75