banner6

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı

banner37

Neslican Tay’ın hayatını anlatan Demir Kadın: Neslican filminin prömiyeri gerçekleşti.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı
banner150

banner150 banner150

Yaşam öyküsüyle birçok kişiye ilham kaynağı olan Neslican Tay'ın hayat hikayesine odaklanan "Demir Kadın: Neslican" adlı film yarın izleyiciyle buluşacak.

Senaryosunu Nalan Merter Savaş'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Özgür Bakar'ın üstlendiği filmde, Neslican Tay'ı Naz Çağla Irmak canlandırdı.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı - 2

"NESLİCAN'I CANLANDIRDIKTAN SONRA BAŞKA BİR KAPI AÇILDI"

Filme ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Naz Çağla Irmak, oyunculuk kariyeri adına çok önemli bir film olduğunu belirterek, "Kariyerim açısından Demir Kadın'dan önce ve sonra diyebilirim. Bu benim hayattaki farkındalıklarım açısından da böyle, sadece mesleki olarak değil. Gerçekten Neslican'ı canlandırdıktan sonra başka bir kapı açıldı. Aslında neyin kıymetli, değerli olduğunu, neyin sadece bir toz bulutu olduğunu öğrenmiş oldum" dedi.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı - 3

"BU SINAVI VERMEK ÇOK KIYMETLİ"

Irmak, çekimler sırasında oyuncu olarak sınırlarını zorladığı zamanlar olduğunu vurgulayarak, "Bu sınavı vermek çok kıymetli. Çünkü daha sahici bir işin içinde bulunmamıştım" ifadelerini kullandı.

Filmin bir mücadeleyi anlattığını ve insanların Neslican'ın motivasyonuna ihtiyacı olduğunu kaydeden genç oyuncu, "Bu filmden büyük bir umutla çıkacaksınız demiyorum. Bu film size neyin kıymetli olduğunu tekrar hatırlatacak. Bazen bir tokat gibi olabiliyor bu hatırlatmalar" değerlendirmesinde bulundu.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı - 4

"MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ"

Oyuncu Mesut Akusta da Neslican Tay'ın mücadelesiyle büyük bir örnek olduğunu vurgulayarak, yaşama sevincini, inancını ve inadını bu filmle anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Akusta, "Bir babanın başına gelebilecek en kötü şey bu. Umarım kimseler yaşamaz ama Neslican öyle bir mücadele göstermiş ki. Hem sporcu, hem dediğim gibi yaşama sevinci ve inadı... İnanılmaz bir yaratık yani gerçekten. Hastalıkları yaşayan insanların yaşama sevincinin olması lazım. Bu film de onlar için bir umut olsun, mücadelelerini bırakmasınlar. Her zaman mücadele etsinler. Yapacak başka bir şey yok çünkü. Hayat güzel, yaşamak güzel. Biz bu hayata ölmek için gelmiyoruz, yaşamak için geliyoruz. Bu hastalıklar olacak, belki bin tane sıkıntı olacak ama bunlarla mücadele etmek zorundayız" dedi.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı - 5

"SADECE DOKTOR HASTA İLİŞKİSİ DEĞİLDİ"

Oyuncu Yurdaer Okur ise Neslican Tay yaşarken sosyal medyadan takip ettiğini ve hayat hikayesinin kendisini çok etkilediğini aktararak, Tay'ın asla pes etmemeyi gösteren takdire şayan bir insan olduğunu dile getirdi.

Filmde Neslican'ın doktoru rolünde olduğunu söyleyen Yurdaer,  "Doktor olmak ve oynamak büyük sorumluluk. Verdiği kararlarla çok önemli bir yer teşkil ediyor Neslican'ın hayatında. Hem bilimsel olarak hem de vicdani olarak verdiği kararlar, onun mücadelesini başlatan hareket oldu. Aynı zamanda ruh arkadaşlığı da yaptılar. Sadece doktor hasta ilişkisi değildi. Gerçekten onu çok iyi anlayan, onunla başka türlü bir bağ kurmuş olan bir doktordu. Onun bu müthiş mücadelesine layık bir film olduğunu düşünüyorum. İzleyenler zaman zaman çok duygulanacak, boğazları düğümlenecek" dedi.

Demir Kadın: Neslican filminin galası yapıldı - 6

"Demir Kadın: Neslican", kanser tedavisi gördüğü sırada yaşama tutunma mücadelesiyle insanlara umut olan Neslican Tay'ın hayat hikayesini işliyor.

Kendisine kanser teşhisi konmasıyla başlayan zorlu tedavi sürecinin aktarıldığı filmde, Neslican'ın yaşadıkları ve yaşama tutunma mücadelesi gözler önüne seriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104