Doğup büyüdüğü köyde konser verdi

banner37

Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali, Dilekkaya’da ilk düzenlenen festivale kayıtsız kalmadı

Doğup büyüdüğü  köyde konser verdi
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU 

   Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali, doğup büyüdüğü köy olan Dilekkaya’da ilk kez düzenlenen “Hellim Festivali”nde sahne aldı.

   Dilekkaya Muhtarı Ahmet Menteşoğluları ve köylülerden oluşan Değirmenlik Belediyesi Festival Komitesi’nin organize ettiği festivalde sahne alan Sali, ilk kez kendi köyünde sahneye çıktı ve duygu dolu anlar yaşadı.

   Sali’nin sahnesine nişanlısı Erkan Erzurumlu da eşlik etti.

   Sunuculuğunu Hüseyin Kıral’ın üstlendiği festivalde, Grup SOS de bölge halkını coşturdu.

   KIBRIS’a konuşan Ziynet Sali, Babalar Günü dolayısıyla Kıbrıs’a geldiğini, köyünde festival yapılacağını duyunca kalıp destek vermek istediğini söyledi. Sali, gittiği her yerde Kıbrıslı olduğunu belirttiğini, ülkemizde düzenlenen festivallere de her zaman destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

   Ferdi Tayfur’un sevilen şarkısı “Bana da Söyle”yi yeniden düzenleyen Sali, şarkının akustik versiyonunu da yakın zamanda piyasaya çıkaracağını ifade etti.

   Ziynet Sali, konserlerin yoğun şekilde devam ettiğini, 25 Haziran’da Kıbrıslı Türklerin Londra’da düzenleyeceği festivalde sahne alacağını duyurdu. Temmuz başı yaz konserlerinin başlayacağını anlatan Sali, Kurban Bayramı’nda ise Girne’de bulunan Colony Hotel’de sahneye çıkacağını belirtti.

   Sali “Yeni albüm için çalışmalara başladık. Çok güzel besteler geliyor. Cover parça için de araştırmam devam ediyor” dedi. Sali, yaklaşık 8 aydır Kıbrıslı sanatçı Erkan Erzurumlu’yla süren birlikteliklerinin iyi gittiğini düğün tarihini yakında belirleyeceklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75