Dördüncü Ay'dan Kıbrıs'a Kelt müziğinin ruhu yansıdı

banner37

Sanatseverlerle on üçüncü kez buluşan Kıbrıs Rialto Dünya Müziği Festivali’nde 12 Temmuz Perşembe gecesi İskoçya’dan The Fourth Moon Dörtlüsü sahne aldı

banner87
Dördüncü Ay'dan Kıbrıs'a Kelt müziğinin ruhu yansıdı
banner90
banner99

Murat OBENLER

Açık havada gerçekleşen festivaldeki ikinci konserde sahne alan David Lombardi (Italya) : Keman, Andrew Waite (İskoçya) : Piyano, Akordiyon, Geza Frank (Avusturya) : Flüt & Üflemeliler ve Jean Damei (Fransa) : Gitar’dan oluşan dörtlü çok kültürlü yapısını müziğine de yansıttı ve festivalin ruhuna uygun çok renkli bir gece yaşandı.


Hem klasik ve caz etkileri de görülen kendi üretimlerinden hem de İskoçya başta olmak üzere kelt müziğinin hakim olduğu coğrafyalardan örnekleri Kıbrıs’a taşıyan dörtlü başarılı performanslarıyla ve hareketli müzikleriyle herkesi kendine hayran bıraktı.

 

Sırada Kıbrıs’tan Monsieur Doumani var


5 ülkeden 8 farklı konserin yer aldığı 13. Kıbrıs Rialto Dünya Müziği Festivali 16 Temmuz Pazartesi gecesi yaptıkları albümlerle World Music kategorisinde uluslararası birçok başarı elde etmiş ve Kıbrıs müziğini kendine özgü çağdaş bir tarzla yorumlayan Monsieur Doumani ile sürecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75