Eğlence sektörünün emekçileri zor durumda

banner37

Ülkemizde salgın nedeniyle müzik dünyası çok zor durumda. Yevmiye usulü, sigortasız çalışan birçok müzik emekçisi dört aydan beri sahnelerden uzak ve bundan sonra ne yapacaklarını düşünmeye devam ediyorlar

Eğlence sektörünün emekçileri  zor durumda
banner90
banner8

Orhan İSMAİLOĞLU 


Ülkemizde salgın nedeniyle müzik dünyası çok zor durumda. Yevmiye usulü, sigortasız çalışan birçok müzik emekçisi dört aydan beri sahnelerden uzak ve bundan sonra ne yapacaklarını düşünmeye devam ediyorlar. 


Başta müzik sanatçıları olmak üzere eğlence sektöründe yer Dj, müzisyenler aylardır çaresiz bir şekilde beklemeye devam ediyorlar.


Salı günü Kıbrıs Tv’de yayınlanan “ Orta Sayfa” programına konuk olan Kıbrıslı müzisyen Nejla Aykılıç bu konuda düşüncelerini aktardı.

4 aydır sahneden uzağız

Nejla Aykılıç “ 5 yıldır sahnelerden para kazanan şarkıcı Nejla Aykılıç en son 19 Aralıkta sahne yaptığını söylüyor. Yani tam 4 ay önce. ‘Normalleşme’ süreciyle sahneye ilk adımını Barricade barda attım.


banner134
 Eylül ayında büyük tedbirler altında, az sayıda misafire izin verildiği için kendi ücretinden de biraz feragat edip ‘Yeter ki iş yürüsün’ diyerek atmış.

Kış aynında sahne aldığım yerde geçtiğimiz yıl hiç müzik olmadı artık dayanacak gücümüz yok bize söz verdileri halede destek vermediler.” diye konuştu. 

Tek İsteğimiz Bize Sahip çıkılsın

Aykılıç  şöyle devam  ediyor: “Sanatçı denilince herkes en tepedekileri hatırlıyor. Oysa müzisyen dediğin yevmiye ile çalışır. 4 ayda kazandığım para çok az. Hadi bir şekilde ailem, birikimlerim derken idare ediyorum. Ya diğerleri? daha da zor durumda. Tek isteğimiz bize sahip çıkılması.” dedi 

Eğlence sektörünün emekçileri müzisyenler zorda


Programa telefonla bağlanan Kıbrıslı sanatçı İrem  Barani “ Yıllardır ekmeğimizi sesimizden kazanıyoruz ve dört aydır evde oturuyoruz iki kez 1500 TL katkı aldık ama nereye kadar elektrik var market var, telefon faturası var varda var “dedi.


 Barani: “Bize bir şeyle söz verdileri halde yapmadılar benim gibi bir çok arkadaşım Eğlence sektörünün emekçileri müzisyenler zor durumda umarım bu konu biran önce düzelir ve sadece geçimini müzikten kazananlara destek olunur buradan sanatçı dostlarıma çağrımdır gelin hep birlikte destek olalım” dedi 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75