Etel Jazz’da swing bir başkadır

banner37

Ünlü Andrej Hermlin ve Swing Dans Orkestrası seyirciyi 1930’lara götürdü

Etel Jazz’da swing bir başkadır
banner90
banner8

Murat OBENLER

Ülkemizde ürettiği Etel şarapları yanında birçok yabancı müşterinin de konakladığı butik otel konseptinde hizmet veren Gillham Vineyard Otel ve Etel Jazz Bar, bir kez daha uluslararası bir sanat etkinliğine imza attı.


Ilgaz’da yer alan şarap bağları arasında dağ ve deniz manzarasının keyfini süren Gillham Vineyard Otel, dünyaca tanınan önemli bir swing topluluğu olan Andrej Hermlin ve Swing Dans Orkestrası’nı Kıbrıs’a getirdi.
 

Swing eşliğinde 1930’lu yıllara yolculuk

banner134
Normalde 20 kişilik bir orkestrayla sahne alan, ancak Kıbrıs’a Almanya’da Swing’in Kralı lakaplı Andrej Hermlin, Rachel Hermlin, David Hermlin ile Sidney Clemens Pfnur isimlerinden oluşan 4 kişilik bir orkestrayla gelen grup, 25 Ekim Cuma gecesi 1920, 1930 ve 1940’lı yılların swing parçalarını seslendirdi. 


Almanya’da katıldıkları radyo ve televizyon programlarının yanı sıra Almanya, Belçika, İsviçre, Japonya, İngiltere ve daha birçok ülkede verdikleri konserlerle seyirciyi 1930’ların dünyasına götüren orkestra, bu kez de Alsancak’taki Etel Jazz Bar’da sahne alarak katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.
 

Unutulmaz eserleri seslendirdiler

Birçok milletten katılımcının takip ettiği gecede Andrej Hermlin ve Swing Dans Orkestrası, Benny Goodman, Woody Herman, Fred Fisher, Billie Holiday, George Gershwin ve Al Jolson’dan unutulmaz swing ve caz standartlarını seslendirdiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75