Evgin, “Her konser benim için bir bayram”

banner37

banner87
Evgin, “Her konser benim için bir bayram”
banner90
banner99

   Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, bayramın ilk günü Kıbrıs Concorde Luxury Resort’te konser verdi.

   Bu yıl sanat hayatının 50. yılını kutlayan Evgin, sahne öncesi basın mensupları ile tek tek bayramlaşarak, sorularını cevapladı.

   Gazetecilerin; “Çok şıksınız. Bayram sahnelerine nasıl hazırlanıyorsunuz?” sorusuna Evgin; “Her konser benim için bir bayram. Her sahnemde bir bayram heyecanı yaşıyorum. Konser günü uykumu iyi alırım, iyi dinlenirim. Asabi ve gergin olmam, her zamanki gibi neşeli olurum. Kıyafetlerimi yılın moda renklerinin içinden renkler belirleyip, özel diktiriyorum” dedi.

   “Sizin şarkılarınızda rehabilitasyon etkisi var. ‘Altın Düetler 2’ albümünü yeni yayınladınız,  nasıl tepkiler geliyor?” sorusuna Evgin, “Bunlar benim altın şarkılarım. Albüm çok iyi gidiyor. Yayınlandığı ilk haftadan itibaren D&R’larda en çok satan albümler listesinde bir numarada. İlk albümle yarışacak gibi görünüyor. Tüm müzikseverlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Sıla, çok değerli

   Gazetecilerin, Sıla'nın oturarak şarkı söylediği için seyircilerinden tepki aldığı yönündeki haberleri hatırlatılması üzerine Erol Evgin, “Ben Türkiye turnesinde olduğum için bu konuyu bilmiyorum; ama Sıla o kadar değerli ki, onun için olumsuz tek kelime edilmesine tahammül edemem. Mutlaka bir rahatsızlığı olmuştur ve ona rağmen sahneye çıkmıştır. Oraya gelen binlerce kişiye karşı görevini yerine getirmiştir. Bir de bu taraftan bakmak lazım” diyerek, Sıla’ya destek verdi.

   Konserini “Deli Divane” şarkısıyla açan Evgin, altın şarkılarını gece boyunca otelin balo salonunu tıklım tıklım dolduran yaklaşık iki bin kişiyle hep bir ağızdan söyledi. İki saat sahnede kalan Evgin, konserini “Hayat Bayram Olsa” şarkısıyla sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75