Ferhat Göçer “Bana Aşkı Yaşat” ile geldi

banner37

Ferhat Göçer “Bana Aşkı Yaşat” ile geldi
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU

Ferhat Göçer bugünden itibaren tüm dijital platformlarda yayında olan yeni albümü ‘’Bana Aşkı Yaşat’’ ile müzikseverlerle buluştu.

Pandemi döneminde Sanatçı’nın büyük bir titizlikle çalıştığı ve kariyerinin 13. Albümü olan ‘’Bana Aşkı Yaşat’’ dokuz parçadan oluşuyor.

Albüm için oldukça heyecanlı olan sanatçı ‘’Bana Aşkı Yaşat’’ı sevenlerin haykırışı olarak tanımlıyor.

banner134
Ferhat Göçer aşkı ‘’Aşk bence ruh ve duyguların fırtınası. Sevgi, saygı ve hoşgörüyle dizginlenmesi gereken vahşi bir at bence. Bu dizginler olmadan üstüne bindiğimizde bizi uçuruma sürükler.’’ diyerek tanımladı.

Kendisine ait bir çok müzik ve sözün yer aldığı albüm için Göçer duygularını ‘’Sıkıntılara güç ve moral olacak. İyi bir yol arkadaşı olacağına inanıyorum. Bu zorlu süreçte yaşadığımız sıkıntıların dışa vurumu var albümde.’’ diyerek ifade etti.

Göçer'in kendisine ait Metropol Müzik Fabrikası (MMF) etiketiyle çıkan albümdeki sekiz şarkının düzenlemesi Cenk Kandıralı, bir şarkının ise Milad Beheshti üstlendi.

Göçer’in kariyerinin 13. Albümü ‘Bana Aşkı Yaşat’ta, anonim eser Ninna’nın dışındaki sekiz şarkının altısı Ferhat Göçer imzası taşıyor.  Sanatçı, müziğini üstlendiği Adını Tek Geçerim, Hüküm, Aşka Bi Yol ve bir Sabahattin Ali şiiri olan ‘Ben Sana Vurgunum’un yanı sıra, Kadıköy isimli şarkısının hem sözlerini yazdı hem de müziğini üstlendi, ‘Lacivert Geceler’in sözünü ise Yusuf Gürsel ile birlikte yazdı. 

Sanatçının albümdeki diğer iddialı şarkıları arasında yer alan Hayatın Sillesi, Yürüyorum Dikenlerin Üstünde’nin yanı sıra anonim eser Ninna’ya da sesiyle hayat verdi.

Göçer albümünü hazırlarken Şakir Askan, Zeynep Talu, Saadettin Dayıoğlu, Cenk Kandıralı, Hasan Kaplan, Neşe Seçil Tokat, Levent Gürsel gibi usta isimlerle çalıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75