Ferhat Göçer izdihamı

banner37

Ferhat Göçer izdihamı
banner90
banner99

   Ferhat Göçer, Kurban Bayramı’nın birinci günü Elexus Hotel’de sahne aldı. Yaklaşık bin 500 misafirin olduğu gecede Göçer, sevilen şarkıları ve bitmeyen enerjisiyle kendisini izlemeye gelen misafirlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

   Sahne öncesi Göçer, “Bu bayram programında Kıbrıs’ın güzelliklerini rahatlıkla yaşayabileceğiniz Elexus Hotel’in sahnesinde bayramımızın ilk günü sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Kıbrıs bana göre çok özel bir yer. Denizi, kumsalı, insanları burası eşi benzeri olmayan inanılmaz bir yer” diyerek, Kıbrıs’a olan hayranlığını dile getirdi.

   Göçer, şöyle devam etti:

   “Kıbrıs’ta 5 ayrı klip çektik. Karpaz’da, Altın Kumsal’da, St Hilarion’da, Karmi’de, Mağusa’da, Girne’de bütün Kıbrıs’ın güzelliklerinden birer parça sergileyebileceğimiz, 5 ayrı klibi arka arkaya çektik. Bunları sırasıyla dinleyicilerimize sunacağız. Bayramın hemen sonrasında Mağusa’da çektiğimiz klibi Mağusa Türküsüyle dinleyicilerimize sunacağız. Her fırsatta Kıbrıs’ın güzelliklerini bütün dinleyenlerimize sunmaya çalışıyoruz. Kıbrıs’ta olmayı çok seviyorum. Hem halkının hem de doğal güzelliklerinin eşi benzeri yok. Ömür Hanım da beni çok destekliyor. O da Kıbrıs’ı çok seviyor. Hanım sevmezse bir yeri, zaten oraya bir daha zor gidersiniz. Bu açıdan önce biz Ömür Hanım’a sevdirdik Kıbrıs’ı sonra da yolumuzu açtık.”

“Popüler müzikte çok ciddi bir kalite problemi yaşanıyor”

   Popüler müzikte çok ciddi bir kalite problemi yaşandığını ileri süren Ferhat Göçer, “Pop müziği ile rap müzik arasındaki rekabete de birkaç sezondur pop müziğinde yeterli derecede kaliteli ürün çıkmamasından kaynaklanan bir meydanı boş bırakma durumudur diyebiliriz. Sonuçta ben de bir pop sanatçısı olarak haddimi çok da aşmak istemem ama kendimize çeki düzen vermemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

   Göçer, şöyle devam etti:

   “Popüler müzikte çok ciddi bir kalite problemi yaşanıyor. Rap müziği, ülkemizde hep vardı. Dünya müziğinde de şu an rap akımları görülüyor. Bu süreç içerisinde bizim aramızdaki rekabet ilişkisi içindeki insanların birbirini sevmemesinden ya da rekabetin şirazesini kaydırmasından kaynaklanan problemlerin rap dünyasında daha az olduğunu gördüm. Orada bir dayanışma ve destek var. Birbirleriyle atışırken bile onu seviyeli bir şekilde yapıyorlar. Tıpkı ozanların birbiriyle atışması gibi. Şu anki rap müziği geçmişteki arabesk müziğinin uzantısı ama aynı zamanda temelinde de birbirlerine dayanışma ve atışma kültüründe ozanların birbiriyle atışma kültürü olarak da değerlendirebilirsiniz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75