Festival renkli geçiyor

banner37

13. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin üçüncü gecesi iki farklı noktada gerçekleştirildi

banner87
Festival renkli geçiyor
banner90
banner8

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) işbirliği ve katkılarıyla düzenlenen 13. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin üçüncü gecesi iki farklı noktada gerçekleştirildi.


Festival kapsamında Çağlayan Parkı’nda DJ performansları, Radyo Juke canlı yayını ve Grup Rast konseri;  Ortaköy Sancaktar Kalebey Parkı’nda ise LBO konseri ve halk dansları ekiplerinin gösterileri yer aldı.


Festivalin merkez noktası olan Çağlayan Parkı’nda öğleden sonra başlayan etkinlikler özellikle hitap ettiği gençleri coşturdu. DJ performansları ile başlayan etkinlikte, Radyo Juke canlı yayın yaptı.


Gecenin finalini gençlerin favorileri arasında yer alan Grup Rast gerçekleştirdi. Seslendirdikleri parçalar, sahne performansları ve seyirci ile iletişimleri ile doyumsuz bir konsere imza atan Grup Rast, gönülleri fethetti.

Harmancı: Yurttaşlarımız kendi bölgesine sahip çıkarsa, o bölge daha canlı olur


Gecenin diğer etkinlik noktası olan Ortaköy Sancaktar Kalebey Parkı, cıvıl cıvıl bir geceye tanıklık etti. "LTB, Festival Komitesi ve Küçükkentliler Derneği işbirliği ve organizasyonu ile düzenlenen geceyi

LTB Başkanı Mehmet Harmancı da takip etti.


Gece ayrıca 2. Küçükkentliler Sonbahar Şöleni olarak da gerçekleştirilmiş oldu.


LTB Başkanı Harmancı, bölgesi için, mahallesi için yanıp tutuşan, bir Küçükkentliler Derneği olduğundan bu bölgenin çok şanslı olduğunu ifade etti. Harmancı, “Böylece belediye de çok daha iyi, güzel organizasyonları elbirliği ile bölgede yapabiliyor. Eğer her bölgede yurttaşımız kendi bölgesine sahip çıkarsa o bölge daha müreffeh ve canlı olur” dedi. 


Lefkoşa Belediye Orkestrası’ndan Melek ve İbrahim ikilisinin kaliteli sahne performansı ve seslendirilen parçalar geceyi renklendirdi.


Daha sonra halk dansları ekipleri sahnede yerini aldı. Ülkemiz halk dansları grupları FOGEM ve Gençlik Merkezi’nin yanı sıra, Meksika, Polonya, Türkiye ve Macaristan’dan gelen halk dansları ekipleri performansları ile alkış aldı.


Yerel müzik ekiplerimizden Grup Kaktüs de gecede sahne aldı ve başarılı yorumları ile seyircilerin takdirini kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75