Funda Buga’dan ‘Merhamet’

banner37

 Funda Buga’dan ‘Merhamet’
banner99

Bir dönem Sibel Can’ın vokalistliğini yapan Funda Buga artık kendi şarkılarını söylüyor…

Sesine, müzik bilgisine ve eğitimine çok güvendiğini söyleyen sanatçı bundan sonra hem Türkiye’de hem de Amerika Birleşik Devletlerinde sahne alacak. Buga ‘Merhamet’in kendi yolunu açacağını düşünüyor.

Funda Buga, İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe mezunudur. Müzik eğitimini Tarkan’la aynı sınıfta Üsküdar Musiki Cemiyetinde almıştır

banner134
90’lı yıllarda Sibel Can’ın 3 yıl vokalistliğini yaptı. “Sahne hakkında her şeyi Sibel Can’dan öğrendim” diyen Buga, sonraki yıllarda solist olarak bir çok üstatla bir çok yerde sahne aldı.

Coşkun Erdem,Halil Karaduman,Mustafa Taşpınarlı gibi usta müzisyenlerle çalıştı. Ebru Yaşar,Muazzez Ersoy,Sibel Can,Ajda Pekkan,Ebru Gündeş ve daha bir çok ses sanatçısının albümlerine stüdyo vokali yaptı.

Funda Buga yılın belli zamanlarını Amerika Birleşik Devletleri’nde geçirmektedir. Sahibi olduğu Amerikan şirketinin işlerini hem İstanbuldan hem de Miami ve Newyorktan yürütmektedir.

Buga, ilk single çalışması olan ‘Merhamet’i söz yazarı ve yakın arkadaşı Filiz Eroğlu’nun ısrarlarıyla yaptığını ve onun katkısının çok büyük olduğunu söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75