Gamze Balım: “Önce ben ve ruhum”

banner37

Gamze Balım: “Önce ben ve ruhum”
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU 

Türkiye hem oyunculuk hem de mankenlikte adından söz ettiren Gamze Ballım Kıbrıs Yasemin Eki’nin sorduğu soruları cevaplarken gelecekle ilgili düşüncülerini yazdı. 


Mankenliğe nasıl başladınız


banner134
Modellikte istediğim bir zirve yoktu aslında. Küçük yaştan beri bu sektördeyim, bir çok  işinin en iyisi  modacının defilesinde İstanbul moda haftasında yer aldım. İşimi iyi yapmaktı her zaman yaptığıma inanıyorum.

Mankenlikte istediğiniz yere geldiniz mi ? 

Aslında dünyada modellik gerilemede artık her şey dijital platformda çağ değişiyor ister istemez yenilik değişimi getiriyor. Türkiye soracak olursanız 16 yaşında bu sektöre girdim her hafta arka arkaya defileler olurdu.

Bir provadan diğerine koştur koştur giderdim artık eskisi gibi defileler yok malum pandemi dönemi de çok etkiledi tabi bundan sonrada ne olacağını bilmiyoruz. 

Oyunculuğa sıcak bakıyor musunuz?

Oyunculukta güzel işlerde oldum sonrasında bir kaç güzel teklifler aldım digital platformda ama ben güzel kadın algısıyla bir işte yer almak istemedim.

Aksine dram tarafım oyunculukta iyidir. Güzel havalı bir kadından ziyade daha oyunculuk tarafımın ağır bastığı bir iş olursa içime sinen olmak İsterim tabi neden olmasın.

Gamze Ballım nasıl biri 

Gamze aslında fazla duygusal ama duygusallığa insanlar güçsüzlük olarak algılayabiliyor aksine duygusal tarafım beni daha kolay silip atan bir insan yapıyor. Bu içime sinmeyen bir iş arkadaşlık özel hayat her şey olabilir.

İyi hissetmediğim bir durumun içinde uzun vade kalamıyorum içime sinmeyen bir işte olmuyorum mesela . İmza öncesi sırf içime sinmediği için iptal ettiğim projeler oldu hiçbir şeyi yapmış olmak için yapmıyorum.

Önce ben ve ruhum. Gamze gerçekte ne istiyor veya ne istemiyor? yaş aldıkça bunu daha fazla sorar oldum. Kendimi ruhumu çok seviyorum. Yaklaşık beş yıldır yoga yapıyorum bu benim sivri taraflarımı esnetti hayata insanlara daha az yargılar oldum insanları  hiçbir şey dışarıdan gözüktüğü gibi değil insan hayatında her zaman.

Daha olgun bakmaya çalışıyorum bu değil ki her şeyi kabul ediyorum olgunluk aksine kendi alanımı ruhumu korumayı kendi duruşumu çizgilerimi daha net çizmeyi getiriyor.

Yaş aldıkça ruhumun zamanımın değerinin farkına varıyorum. Bu Gamze’yi çok seviyorum. İdeallerim var ama asla hayatımda hırsa çevirmiyorum. aslında bunu 13 yasında lise sınavına hazırlanırken bir yıl boyunca çok uykusuz ders çalıştığım zamanlarımı hatırlıyorum o yıl  kanser tanısı koyulmuştu . Bütün emeğim çöp oldu desem yeridir.


O yaşta idrak etmiştim aslında bir şeye emek vermek istemek elbet güzel ama hayat öyle garip ki planladığın gibi gitmiyor çoğu zaman her zaman planlarım var ama olmazsa vah tüh mahvoldum demiyorum hiçbir zaman.

 Her zaman alternatiflerin olduğunu düşünüyorum hiçbir şey dünyanın sonu değil evrenin bi zamanlaması olduğuna onun benim için doğru olanı bana getirdiğine çoğu kez tanıklık ettim o yüzden akışına bırakmayı seviyorum

Kıbrıs diyince aklınıza ne geliyor

Kıbrıs’a dört kez falan gelmiştim sanıyorum.  İnsanlarını seviyorum bana Ege insanlarının samimimi yetini veriyor.

Çok gezdiğim söylenemez bir çok yerini daha görmedim korona sonrası gelmek planlarım arasında yer alıyor ilerde çok gelmek isterim 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75