banner6

'Geek Fest' geliyor!

banner37

Japonya, Amerika ve Avrupa’nın bazı ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın birçok noktasında yapılan ‘Geek Fest’, 14 Mayıs’ta ilk kez Kıbrıs’ın kuzeyinde düzenleniyor.

'Geek Fest' geliyor!
banner151 banner143

Adanın güneyde 4 yıldır ve dünyanın birçok farklı noktasında 70’li yıllardan beri yapılan ‘Geek Fest’ ilk kez Kıbrıs’ın kuzeyinde düzenleniyor. Farklı branşlarda hayatlarını idame ettiren bir grup genç tarafından düzenlenen festival, bilinen festivallerin aksine daha önce deneyimlenmemiş bir eğlenceyi katılımcılara vaat ediyor.

Etkinlik, 14 Mayıs Pazar Günü, 11:00 – 20:00 saatleri arasında Girne’de bulunan King’s Bowling’de gerçekleşecek ve festivale giriş ücretsiz olacak.

Etkinlik kapsamında, tüm gün DJ performansı, “Acoustic 4” grubunun konseri, Cosplayer  (hayal ürünü karakterlere can veren kişiler)  ve sanatçıların (El Yapımı Ürün, Ressam vb.) gösterileri, güne özel Geek Lottery adi verilen aktivite, 1. “Geek Kombat Turnuvası”, Dungeon and Dragons, Warhammer ve Magic oyunlarının uygulanışı, turnuvası ve birçok sürprizin tüm ada halkını beklediği kaydedildi.

Festivalle ilgili açıklama yapan organizatör Ali Soytürk, yıllar önce bu eğlence türüne olan merakı ile Hasan Arkan’la bir araya geldiklerini, 3 yılı aşkın süredir edindikleri tecrübeyle adanın kuzeyinde de bu projeyi başlattıklarını kaydetti. Hedeflerinin adanın kuzeyinde bu etkinliği icra etmesi yanısıra, tüm ada halkına ulaşarak toplumsal bir bütünlük olduğunu da kaydeden Soytürk, tüm halkı düzenlenecek olan festivale davet etti.

Geek nedir?

Geek kelime anlamı olarak Sanal Dünyanın (Film, Dizi, Oyun, Anime vb.) sosyal insanlarla buluşmasını belirten bir kelimedir. Dünyada 1970 yılında ilk olarak Amerika’nın San Diego eyaletinde gerçekleşen ComicCon ile beraber hızla büyüyen ve popüler olan bu yeni eğlence türü, insanlara yeni bir alanda yeni nesil bir eğlenceyi vaad ediyor. Geçen sene yapılan ComicCon’a 15 bin kişiden fazla katılım olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 13:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104