Genç sanatçılar sahnede

banner37

KKTC’nin 34. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gösteriler ve konserler düzenlenecek

Genç sanatçılar sahnede
banner8

KKTC’nin 34. kuruluş yıldönümü çerçevesinde 8. Cumhuriyet Şöleni düzenleniyor.

Gençlik Dairesi Müdürlüğü tarafından düzenlenecek şölen kapsamında uçurtma şenliği gerçekleştirilecek ve KKTC’li genç sanatçılar sahne alacak. Konserler ve dans gösterileri halka açık ve ücretsiz olacak. Şölen kapsamında 13 Kasım Pazartesi günü saat 14.30’da İskele Makenzi Plajı’nda uçurtma şenliği düzenlenecek.

14 Kasım Salı günü ise saat 10.00’da Yusuf Kaptan Futbol Sahası’nda etkinlikler başlayacak. Bu kapsamda, Ahmet Evan, Fikri Karayel, Nafiz Dölek ve Eril Cambaz konser verecek, Dance Base Dans Okulu ile Yakın Doğu Üniversitesi dans okulu gösteriler sunacak.

Şölenle ilgili bilgi vermek amacıyla geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Cumhuriyet Şöleni’nin bu yıl farklı bir konseptte yapılacağını kaydetti ve gençlere Cumhuriyet’in 34. kuruluş yılı coşkusunu yaşatmak için halkın içinde yetişerek sanatçı olan gençleri gençlerle buluşturacaklarını söyledi. Eroğlu, konserler ile dans gösterilerinin köylerden gelmek isteyen gençlere geliş imkanı tanımak amacıyla sabah olacağını, adanın her yerinden gençlerin Yusuf Kaptan Stadyumu’na getirileceğini anlattı. Eroğlu, tüm gençlerin ve ailelerinin konserleri izlemeye gelmesini diledi ve konser sonunda sanatçıların gençlere bir de sürprizi olacağını söyledi.

KKTC’li sanatçılar Ahmet Evan, Fikri Karayel, Nafiz Dölek, Eril Cambaz ile YDÜ Dans Okulu Eğitmeni Nezihe Erken de birer konuşma yaptı.

banner134

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75