banner6

Girne'den 'Brega' geçti

banner37

Dünyaca ünlü Bosnalı müzisyen Goran Bregovic, binlerce müziksevere unutulmaz müzik ziyafeti sundu

Girne'den 'Brega' geçti
banner99

Şükrü BURAĞAN

Girne Belediyesi’nin düzenlediği 7’nci Girne Kültür Sanat Günleri’nin finali dünyaca ünlü müzisyen Goran Bregovickonseriyle gerçekleştirildi.


Girne Amfi Tiyatro’yu tıka basa dolduran sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Bregovic, orkestrasıyla birlikte 2 saate yakın bir performans sergiledi.

 

Muhteşem bir ‘Ederlezi’ yorumu

 


Birçok bestesini kaliteli orkestrası ile birlikte seslendiren Goran Bregovic, 2 kez gittiği Mağusa’nın ardından bu kez Girne’yi Balkan ezgileriyle mest etmiş oldu.


Bregovic, ünlü yönetmen Emir Kusturica’nin Çingeneler Zamanı filmine uyarladığı Çingene halk şarkısı Ederlezi isimli eseri de orkestrası ile birlikte Girne’nin serin akşamında seslendirdi.

 

Türkçe’ye uyarlanan parçalarına da yer verdi

 


“Brega” lakaplı ünlü müzisyen konserinde Candan Erçetin’in ‘Sevdim Sevilmedim’ ismine uyarladığı Caje Sukarije ve Sezen Aksu’nun aynı isimde kullandığı Kalshnikov isimli eserleri seslendirdiğinde ise amfi tiyatroyu dolduran binlerce müziksever yerinde duramadı.

 

Güngördü’den Bregovic’e plaket

 

banner134

Konser sonunda Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü sahneye çıkarak kısa bir konuşma yaptı ve Goran Bregovic’e festivali simgeleyen bir anı plaketi sundu. Güngördü, harika bir gece yaşandığını ifade ederken, konserin düzenlenmesinde katkı koyan Korman Construction’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104