Grup Halkalar, 32 yıl sonra sahnedeydi

banner37

Yalova Spor Kulübü’nün düzenlediği tombala gecesinde, ülkemizin efsane müzik grubu yeniden mikrofon başındaydı

banner87
Grup Halkalar, 32 yıl sonra sahnedeydi
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU 

   Yalova Spor Kulübü’nün her çarşamba akşamı Bostancı Kanı Kasapoğlu Parkı’nda düzenlediği tombala geceleri, geçtiğimiz akşam sona erdi.

   Kulüp, kapanışı muhteşem bir şekilde yaptı.

   Birçok sürpriz hediyenin kazanıldığı gecede, Kıbrıs’ın efsane müzik grubu ‘Halkalar’ da 32 yıl aradan sonra yeniden sahne aldı. Grup, herkese nostalji yaşattı.

   1974 yılından önce Piskobu’da kurulan grupta bas gitarda Aziz Horoz, elektro ve ritim gitarda Salahi Üntel, bateride Mehmet Göken (Mikro), klavyede Osman Göken (Mikro) yer alırken, solistliği de Hüseyin Behçet Ulusoy yaptı.

   Gecede, Hüseyin Behçet Ulusoy “Boşu Boşuna”,  “Dağlar Dağlar” ve “ Kol Düğmeleri” şarkılarını Osman Göken ise “Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş” şarkısını seslendirdi.

   Grup üyelerinin, sahnedeyken misafirlerle yaptığı sohbetler, paylaşılan anılar da herkese keyifli anlar yaşattı.

   Hüseyin Behçet Ulusoy, 1974 öncesinde Taksim sinemasında Türkiye’nin ünlü sanatçısı Edip Akbayram’la birlikte “Boşu Boşuna” şarkısına düet yaptığını belirterek Kıbrıs halkına bu şarkıyı Halkalar Grubu’nun sevdirdiğini söyledi.

   Öte yandan gecede, Grup Ritim de sahne aldı, yaz boyunca kendilerini yalnız bırakmayan oryantal Özlem Sultan da etkinliğe renk kattı.

   Yalova Spor Kulübü Kadın Kolları da konuklara lokma servisi yaptı. 

   Gecenin sunuculuğunu da İsmet Musa Tamakan yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75