Güzellik merkezi açmak istiyorum

banner37

Ülkemizde yıllarca modellik yapan ve şimdilerde modellikten ayrılarak yaşamına Ankara’da devam eden Gizem Özgen hayallerini ve hedeflerini KIBRIS Gazetesi ile paylaştı

Güzellik merkezi açmak istiyorum
banner90
banner8

Orhan İsmailoğlu

Ülkemizde yıllarca modellik yapan ve şimdilerde modellikten ayrılarak yaşamına Ankara’da devam eden Gizem Özgen ileriki zamanlarda tekrardan mankenliğe başlayabileceğinin sinyalini verirken, hedefinin ise güzellik merkezi açmak olduğunu anlattı.


KIBRIS Gazetesi’nin sorduğu soruları içtenlikle cevaplayan Özgen, Kıbrıs’ı özlediğini ve Kıbrıs’ın kendine ayakları üzerinde durmayı, güçlü olmayı öğreten bir yer olduğunu söyledi.

KIBRIS: Mankenlikte nelere dikkat etmeli?

Özgen:
İdeal ölçülerde bir fiziğe sahip olmalı, minimum 1,70 boyunda olmalı, poz verebilme yetisine sahip olmalı, duruş ve yürüyüş konusunda başarılı olmalı, giydiği kıyafeti taşıyabilmeli, estetik duyguları gelişmiş olmalı diye sıralayabilirim.

 

KIBRIS: Mankenliği bıraktın mı?

Özgen:
Evet mankenliği bir süre önce bıraktım ama belki ileriki zamanlarda tekrardan başlayabilirim.

KIBRIS: Hedeflerin nelerdir?

Özgen:
Ege bölgesine yerleşip, geniş kapsamlı güzellik merkezi açmayı düşünüyorum. Daha sonra kapsamlı bir güzellik merkezi açmayı düşünüyorum. Görmediğim ülkelere gitmek istiyorum. Değişik yerleri gezmek, görmek ve kültürel değerleri keşfetmek istiyorum. Yenilikler yaparak ufkumu genişletmek ve hayatın tadını çıkarmak istiyorum.

KIBRIS: KKTC sana ne ifade ediyor?

banner134

Özgen:
KKTC benim için küçük Avrupa… Denizi, doğası, insanları, mekânları muhteşem güzellikte… Kıbrıs’ın benim için anlamı çok büyük… Kıbrıs’ta hayatım boyunca unutamayacağım çok güzel anlarım oldu. Kıbrıs bana kendi ayaklarımın üzerinde durmayı, güçlü olmayı ve hayatı öğretti.

KIBRIS: Peki oyunculuğa sıcak bakıyor musun?

Özgen:
Oyunculuğu hiç düşünmedim. Oyunculukla ilgili de herhangi bir eğitimde almadım. Şu an böyle bir düşüncem yok ama zaman ne gösterir bilinmez.

KIBRIS: Bayağı kilo verdin bunu nasıl başardın?


Özgen: Türkiye’ye döndüğüm zaman düzenli bir hayata başladım. Yani uyku, spor ve yemek saatlerimi belli düzene soktum. Diyet yemekler yedim ama ilk önce yediklerimi yarıya düşürüp az yemek yedim. Haftada 1 kez canımın istediği bir şeyi yiyerek kendimi ödüllendirdim.


Aç kalmazsan kilo veremezsin dedikleri çok doğru… Zaten o açlık hissi de 20 dakika sonra geçiyor. Mide küçüldüğü için tokluk hissine kapılıyorsunuz. İnsan zamanla az yemeye alışıyor. Her gün 1 saat hızlı tempoda yürüdüm. İki saate yakın egzersizlerimi yaptım. Son bir aydır Antalya’dayım. Burada da her gün düzenli şekilde yürüyorum, bisiklete biniyorum, iki saate yakın yüzüyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. Eski milli yüzücü olduğum için her stilde yüzmek bana büyük keyif veriyor. Tüm bunların sonucu olarak bir senede 14 kilo verdim. Yani 64 kilodan ideal kilom olan 50 kiloya düştüm. Böyle olunca kendimi daha mutlu, daha zinde ve daha hafif hissediyorum.

KIBRIS: Aşka inanır mısın?

Özgen:
Evet inanırım. Bence herkes aşkı yaşamalı, tatmalı… Aşkın verdiği heyecan, mutluluk, huzur ve bazen çektirdiği acı bile çok heyecan verici. Herkes aşkı bilir ve yaşar. Ama aşkın tanımı, anlamı herkese göre farklıdır.

KIBRIS: Beğendiğin mankenler?

Özgen:
Çağla Şikel, Özge Ulusoy.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75