banner6

Hadise: “15 Yaşındayken fırında çalıştım”

banner37

Hadise, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için Hilton İstanbul Bosphorus’da düzenlenen konferansta konuşma yaptı. Belçika doğumlu olan ünlü sanatçı, yurtdışında yaşadığı dönemde ırkçı saldırılara maruz kaldığını itiraf etti: “Belçika’da ayrımcılık yaşadım.

Hadise:  “15 Yaşındayken fırında çalıştım”
banner151

Hadise, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için Hilton İstanbul Bosphorus’da düzenlenen konferansta konuşma yaptı. Belçika doğumlu olan ünlü sanatçı, yurtdışında yaşadığı dönemde ırkçı saldırılara maruz kaldığını itiraf etti: “Belçika’da ayrımcılık yaşadım. Sürekli bir şey değildi ama ‘Pis Türk’ lafını duymuşumdur.”

Hadise, “Kız çocukları dünyayı değiştirir” isimli konferansa katıldı. Gazeteci Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte konuşmacı olarak yer alan ünlü şarkıcı, kadın-erkek fırsat eşitliği hakkında konuştu.

Erkek Sanatçılar Tepki Görmüyor

Hadise, “Kadın-erkek eşitliği hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu kendi mesleğinden örnek vererek yanıtladı: “Kliplerde biz kadınlar bir aşk sahnesi çektiğimiz zaman inanılmaz bir tepki alıyor. Erkek sanatçılarda bu tepkileri çok görmüyorum. Geçenlerde ‘isim vermeyeceğim’ bir klip izledim. Erkek sanatçının böyle ciddi aşk sahnesi vardı ama o kişiyle ilgili bize yapılan haberler, ataklar hiç yapılmamış. Girdim internete baktım, hiç Haber yok. İlk başlarda da mesleğime başladığımda hep bunu savundum. Kadın erkek benim için eşittir. Hep de aynı şeyi düşüneceğim. Bir gün çocuğum olursa onlara da bu şekilde yaklaşacağım” şeklinde yanıt verdi.

UNICEF Türkiye Çocuk Hakları Savunucusu olan Hadise, küçük yaştan itibaren iş hayatında olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Çocuklarla olan ilgi alakamı beni takip edenler yakından bilir. Onlarla bir arada olmak, zorlandıkları alanlarda farklılık yaratabilmek benim için güzel bir güç. Bunu ismimin gücüyle yapabiliyorsam ne mutlu bana. Ben de hem okudum hem 15 yaşındayken işe girdim, fırında çalıştım. O yüzden şu hayatta hayallerinin peşinden koşabilmek nedir çok iyi biliyorum. O yüzden de UNICEF Türkiye ekibine teşekkür ediyorum. Beni bu role layık gördükleri için.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104