Haspolat festivalini bağrına bastı

banner37

LTB tarafından ilk kez düzenlenen Haspolat Kültür-Sanat Festivali bölgede büyük heyecan uyandırırken, gösteri alanı ve standlar yoğun ilgi gördü

banner87
Haspolat festivalini bağrına bastı
banner90
banner99

   Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl ilk kez düzenlediği “Haspolat Kültür-Sanat Festivali”, bölge halkının yoğun katılımı ile renkli görüntülere sahne oldu.

   Haspolat muhtarlığı işbirliğinde düzenlenen ve kortej ile başlayan festival, 13. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali ekiplerinin gösterileri ve konserlerle renklenirken, çocuk oyun alanları ile stantlar gece boyunca dolup taştı.

Haspolat sokaklarında kortej heyecanı

   Festival, oluşturulan kortejin Haspolat İlkokulu’ndan festival alanına ilerlemesi ile başladı. Lefkoşa Gezi Treni’nin öncülüğündeki kortej, farklı kültürleri yansıtan halk dansları ekipleri, müzik grupları, Atlı Spor Kulübü’nün jokeyleri ile bölge insanını heyecanlandıran bir görüntü oluşturdu.

   LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB Hamitköy-Haspolat Şube Amiri Münevver Atakan, meclis üyeleri Umut Öksüz, Gülay Kaşer, Çelen Çağansoy, dernek temsilcileri ve yurttaşların da yer aldığı kortej yol boyunca alkışlar arasında ilerledi.

Cıvıl cıvıl bir festival alanı

   Kortejin festival alanına ilerleyişinin ardından yoğunluk bu noktaya kaydı. Çocuklar için oluşturulan oyun alanı halı saha içerisine kurulurken, yüzlerce çocuk keyifle zaman geçirdi, Kızılay Derneği’nin hediyesi oyuncakları almanın mutluluğunu yaşadı. Sahnenin ilerisinde yer alan panayır alanına kurulan stantlar yoğun ilgi gördü. Bölge insanının el emeği göz nuru hazırladığı ürünler yanında yiyecek ve içecek stantları dolup taşarken, hem esnaf, hem de yurttaşlar büyük memnuniyet belirtti.

   Festivalde gösteri ve konserler öncesinde konuşmalar gerçekleştirildi ve teşekkür plaketleri sunuldu.

   Geceye Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, Lefkoşa Kaymakamı Hüseyin Gültekin, Haspolat 2. Piyade Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Cumhur Pıçakçı, Haspolat Muhtarı Asım Egemen, farklı bölgelerden muhtarlar yanında dernek kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108