Hayata geçirmek istediğim bir çok projem var

banner37

Son dönemlerde yaptığı işlerle adından söz ettiren ülkemizin başarılı İş Adamlarından Mustafa Öztürk Kıbrıs Yasemin ekinin sorularını cevapladı.

Hayata geçirmek istediğim bir çok projem var
banner90
banner8

Fatma YÜKSEK 

Sizi tanıyabilir miyiz? Mustafa ÖZTÜRK kimdir?


banner134
2 Eylül 1985 günü Girne ‘de doğdum, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme yönetimi bölümü mezunuyum. Babam Veleddin Öztürk ile ortak olduğumuz Musmer Trading Ltd. altında Restoran ve Bar işletmelerimiz bulunmaktadır. Bu işletmelerin yanı sıra reklamcılık alanında hizmet vermekteyiz.

 İş Hayatınıza ilk Adımı Nasıl Attınız? Ailenizin Bunda Nasıl bir Katkısı Oldu?

İş hayatına ilk adımı aslında öğrenim hayatımda yaptığım hataların sonucunda, biraz da babamın hayat dersini erken yaşta almamın beni düzene sokacağı ve tecrübe kazanmama yardımcı olacağı düşüncesinin sonucu olarak atmış sayılırım. 1998 yılında ortaokulda öğrenim gördüğüm süreçte derslere olan ilgimin azalması sonucunda yaşadığım başarısız bir dönemin ardından babam ile sürekli yemek yemek için gitmekte olduğumuz arkadaşına ait bir restoranda yaz aylarında çalışmam için bana bir iş ayarlandı. Aslında bu süreçte babam ve arkadaşı benden habersiz konuşarak benim okula devam etmemem gerektiği yalanını bana söyleyerek yani bir nevi gözümü korkutma amaçlı beni bu restoranda komi olarak işe başlattı. O yaz sezonu ilk iş deneyimim oldu ve ardından okuluma devam ettim. O yaz sezonunun ardından her yıl okul yaz tatiline girdiği süreçlerde farklı işletmelerde çalışmaya devam edip farklı sektörlerde hatırı sayılır deneyimler edindim.


 

Karşılaştığınız engeller oldu mu? İşlerinizi yürütürken en çok nelere dikkat edersiniz?

Kuzey Kıbrıs’ta iş yaparken engeller ile karşılaşmamak ne mümkün, birçok engel ile karşılaştım. Siyasete karışmak istemeseniz bile aileniz veya çevrenizden ötürü sizin kendisi ile aynı görüşte olmadığınızı düşünen devlet yöneticilerinin çıkardığı engellere, adaletsizliklere, turizm sektörünün ve ekonomimizin her yıl ne yazık ki geriye gitmesine rağmen ayakta kalmayı başardık. İşlerimi yürütürken özellikle yaşadığımız ülkedeki gibi kırılgan bir ekonomiye sahip olan bir yerde farklı sektörlere yatırım yaparak riski azaltmaya ve popüler olanı değil ileride prim yapacak olan işleri erkenden yapmaya özen gösteririm.

Hayata geçirmek istediğiniz yeni projeleriniz var mı?

Hayata geçirmek istediğim bir çok projem var, hem yurt içi hem yurt dışında yeni işler kurmak istiyorum ve içerisinde bulunduğumuz süreç her ne kadar olumsuz olsa da bu sürecin ardından bir çok fırsat doğacağından şüphem yok. Projelerimizle ilgili detayları adımlar attıkça paylaşmamızın daha makul olacağını düşünmekle birlikte yurt içinde yapacağımız yeni projelerin ilk sırasında olanın İthal atçılık ile alakalı olacağı bilgisini verebilirim.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75