banner6

Hedef çocukların mutluluğu

banner37

Hedef çocukların mutluluğu
banner8

Spring Fairy Academy Cengo-V Vakfı Yararına Düzenlendi Çocuklar ve Gençler, Çocuklar ve Gençler için Dans Etti

3.sü düzenlenen Spring Fairy Dans Gala Gecesi bu sene AKM Lefkoşa’ da 17.10.21 tarihinde gerçekleşti. Sunuculuğunu Özlem Özbekoğlu ve Orhan İsmailoğlu’nun yaptığı gecede Akademiden 28 çocuk ve gencin dans etti. Yakın Doğu Üniversitesi’nden dansçı çocuklar ve gençlerin  de konuk edildiği gecede tam bir danş şöleni yaşandı.

Bu müthiş etkinlikten elde edilen tüm gelir, Kasın 2020 tarihinde kurulan Süleyman Cengiz Eminoğlu Vakfına bağışlandı.

Platin Sponsorlar olarak Spring Fairy Dance Academy, Yakın Doğu Bankası, MediStyle, Club Di Mare, Chase Exchance ve Gıynık TV olurken, Gold Sponsorlar Andım Çağdan, Kıbrıs TV, Orhan İsmailoğlu, Devrim Eyyubi ve Dilek Kande oldu.

Gecede Süleyman Cengiz Eminoğlu Kurucu Vakıf Başkanı Özge Özbekoğlu, Vakfın çocuk ve 25 yaş altı gençler için sportif, kültürel ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve bilgi/ beceri ve mutluluklarını artırmak amacıyla kurulan bir AİLE Vakfı olduğunu dile getirdi.

Şu anda Girne/Püsküllü bölgesinde 800m2 lik alan içerisinde yenilikçi bir proje olan çocuk parkı ve aktivite alanlarının inşaatının devam ettiği ve çok yakında kaykay pisti ile birlikte yine çocukların ve gençlerin nitelikli vakit geçirebilecekleri 2. Projelerinin duyurusunu da yapacaklarını belirtti. Bugüne kadar 200 den fazla meyve ağacı ve 100 den fazla zeytin ağacının dikilmesine vesile olduklarını ve bunun yanında eğitim ile ilgili de Kıbrıslı Türk bir doktora öğrencisinin bir çeşit çocukluk çağı kanseri olan Nöroblastoma  isimli amansız hastalığın yayılmasının önlenmesi ile ilgili doktora tezine de Cengo-V bursu verdiklerinden bahsetti.  1 yıl önce kurulmalarına rağmen 4 tane spor etkinliğinin düzenlenmesine vesile olduklarını ve daha birçok gönüllü, yardımsever insanlarla birçok projelerinin olduğunu kaydetti.

Sözlerini, geleceğin umut elçileri çocuklarımız ve gençler için biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz diyen Özge Özbekoğlu,  ‘doğum da ölüm de Allah’tan, Allah hepimize alan el değil, veren el olmayı nasip etsin’ diyerek tamamladı.

Sonrasında dans gösterileri büyük ilgi ve beğeni ile izlendi. Cengo’nun 6 yaşındaki Sevil Su isimli kardeşi ilk solo performansını yaptı ve büyük bir ilgi ile izlendi. Sonrasında Cengo’ nun yeğenleri Kayla Eminoğlu ve Dünya Öymen diğer dansçı arkadaşları ile müthiş performanslar gerçekleştirdi. Ailelerin ve konukların büyük gurur ve ilgi ile izledikleri dansların herbiri birbirinden güzeldi. Tüm çocuklar ve gençler bu denli özel bir gecede bu sosyal sorumluluk projelerine yaptıkları katkılardan dolayı gururlu ve mutluydular.

banner134

Gecenin sonunda Spring Fairy Dans Akademi yürütücüsü Bahar Hacımehmet tüm çocuklara başarılarından dolayı tebrik edip, plaket ve belgelerini takdim etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104