Heyecan dorukta, final 2 Ağustos'ta

banner37

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs finalistleri; Meclis Başkanı Uluçay, Turizm Bakanı Ataoğlu ve KIBRIS Medya Grubu’nu ziyaret etti

Heyecan dorukta, final 2 Ağustos'ta

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs 2018 finalistleri, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’i ziyaret etti.


Miss Kuzey Kıbrıs & Bay Kuzey Kıbrıs Organizasyonu Kurucu Başkanı Bülent Günkut,  yarışmaların 1984 yılından günümüze kadar gelenekselleşen bir Kıbrıs Ada efsanesi olarak anlamlı ve amaçlı güzellik misyonu ile düzenlediğini” ifade etti. Günkut, her yıl dereceye giren finalistlerin uluslararası yarışmalarda ülkeyi temsil ettiğini söyledi.

Günkut, bu yıl da büyük heyecan ve mutluluk yaşadıklarını belirterek 2 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Miss Kuzey Kıbrıs 2108 Güzellik Yarışması ve Bay Kuzey Kıbrıs 2018’in finalistlerini tanıttı.
 

Uluçay: Gençler her zaman bizi cesaretlendiriyor

 


Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay kabuldeki konuşmasında, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’na işaret ederek, birlik ve beraberlik adına bugünlerde böyle organizasyonlar düzenlenmesinin önemine değindi.

Ekonomik sorunlar yaşansa da birlikte mücadele verilirse aşılamayacak sorun olmayacağı görüşünü dile getiren Uluçay, gençlerin her zaman kendilerini cesaretlendirdiğini ifade etti.

Uluçay, “Üzerimize düşen görevleri daha çok yerine getirmeliyiz ki, gençlerimizin güzelliklerini geleceğe taşıyabilelim” dedi.


Yıllardır yapılan bu organizasyonun ülke için bir gurur tablosu olduğuna da işaret eden Meclis Başkanı Uluçay, ülke gençleriyle her zaman gurur duyduklarını vurguladı.
  Günkut, kabulü ve gençlere verdiği destekten dolayı Meclis Başkanına teşekkür etti.
 

Ataoğlu: Ülkemizin iç turizmine farkındalık adına katkıda bulunuyor
 


Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, medeni cesaret göstererek yarışmaya katılmalarından dolayı finalistleri tebrik etti. Her yarışmanın kazananı olduğu gibi, kaybedeni de bulunduğunu kaydeden Ataoğlu, bu tür organizasyonların sosyal farkındalık ve anlamlı, amaçlı misyonuyla, ülkenin dört bir yanından gençleri bir araya getirerek, bir turizm adası olan ülkenin iç turizmine farkındalıklar adına katkıda bulunduğuna dikkat çekti.

Ülkede yıllardır yapılan güzellik yarışmalarının ciddi bir çalışmanın eseri olduğunu ifade eden Bakan Ataoğlu, bu organizasyonun büyük oranda yükünü taşıyan Bülent Günkut’a ve yarışmaların gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.
 

KIBRIS’ı gezdiler

 

KIBRIS Medya Grubu’nui zyaret ederek Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’le görüşen finalistler, kendilerini tanıttı heyecanlarını paylaştı.


Finalistler, KIBRIS Gazetesi, KIBRIS TV, KIBRIS FM, Cyprus Today ve baskı bölümünü de gezip, bölüm yetkililerinden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER