banner6

İlgi büyüktü

banner37

Satirigo Tiyatrosu ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun ortak çalışması “Kayıp” oyunu, Rumca dilinde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelendi

İlgi büyüktü
banner150

banner150 banner150

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile Sıdıkek-PEO’nun katkılarıyla Satirigo Tiyatrosu ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun (LBT) ortak çalışması “Kayıp” oyunu Rumca dilinde, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelendi.


Güney Lefkoşa’daki Satirigo Tiyatrosu’nda gerçekleşen temsillerin ardından oyun, Türkçe üst yazıyla bu kez LBT’de seyirciyle buluştu.


Aliye Ummanel’in yazıp, yönettiği oyunda Yorgos Mouemis, Hristina, Hristofia, Antoni Papamihail, İzel Seylani ve Diomidis Koufteros rol aldı. Oyun sırasında duygusal anların da yaşandığı geceye her iki sendikanın başkan ve yöneticileri ile LBT ve Satirigo Tiyatrosu yöneticileri katıldı. Oyun Türkçe dilinde olduğu gibi Rumca dilinde de oldukça ilgi gördü.

LTB Kültür Sanat Şubesi Amiri Kıymet Karabiber, iki sezon önce LBT oyuncularından izlediği “Kayıp” oyununu Satirigo Tiyatrosu oyuncularından izlemenin müthiş keyif olduğunu söyleyerek oyunda görev alan herkesi tebrik etti. Satirigo Tiyatrosu ekibini LBT salonunda ağırlamaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden Karabiber, seyirciler adına oyunculara teşekkür etti. Böylesi anlamlı bir etkinliği organize eden BES ve Sıdıkek-PEO yönetimlerini de kutlayan Karabiber, oyunun yazarı ve yönetmeni Aliye Ummanel’e de özel olarak teşekkür etti.

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, oyunu seyirciyle buluşturan her iki sendikaya ama başta da oyunu sahneye koyan oyunculara teşekkür ederek “Kıbrıs’ımızda bir kez daha ‘Kayıp’ oyunlarının yaşanmadığı, oynanmadığı, barış, demokrasi ve özgürlüğün alabildiğine büyüdüğü bir ülke diliyorum. Bu yaşananlar bir dramdır, acılarla dolu bir gerçektir ama bir daha toplumlarımız bu gibi günleri yaşamasın” dedi.


Sıdıkek-PEO Yönetim Kurulu üyesi Andry Demetriou da birçok kez LBT sahnesinde seyirciyle buluştuklarını söyleyerek işbirliği içinde barış dolu birleşik bir vatan için, Kıbrıs adası için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Satirigo Tiyatrosu Yönetim Kurulu Başkanı Spiros Pandelidis ise LBT’de bulunmaktan ve Kıbrıslı Türk seyirciyle buluşmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104