İlk konser Manuş Baba'dan

banner37

Yarım asırdır devam den İskele Festivali başladı. Festival, 8 Temmuz'a kadar devam edecek

banner87
İlk konser Manuş Baba'dan
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Yarım asırdır devam eden geleneksel İskele Festivali, görkemli açılış ve Manuş Baba konseriyle başladı.


10 gün sürecek festivalde; 35. Yılın Gençleri Yarışması, 23. Uluslararası İskele Belediyesi Halk Dansları Festivali, KKTC Turing Otomobil Kurumu tarafından düzenlenecek KKTC’nin en büyük ve en iddialı otomobil rallisi, Benon Dervişler Bisiklet Yarışı, Larnakalılar Gecesi, Karadenizliler Gecesi, Yerli Sanatçılar Konseri, Tavla, Tenis, Darts ve Satranç Turnuvası, Basketbol Şöleni, Oltayla Balık Avlama yarışması, Okçuluk yarışması, Trap-Skeet yarışması, En Güzel Bahçe yarışması, Yemek yarışması, Yağlı direkten bayrak kapma ve dalma yarışması gibi daha pek çok etkinlik yer alacak.


İskele Festivali, 8 Temmuz Pazar günü Türkiye’nin sevilen sanatçısı Murat Dalkılıç’ın konseri ile sona erecek.

 

Ataoğlu: Ülke kültürü tanıtılıyor

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, dünyanın çeşitli ülkelerinden festivale katılmak için gelen konuk ekiplerin ülke kültürünü tanıma fırsatı bulacağını dile getirerek, organizasyonu düzenleyen ve katkı koyanlara teşekkür etti.

 

Sadıkoğlu: Yarım asırdır sürüyor

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, İskele Festivali’nin yarım asırdır devam ettiğini ifade ederek, her yıl heyecanla beklenilen ve dolu dolu geçen festivalin KKTC’nin ilk festivali olma özelliğine sahip olduğunu belirtti. 10 gün boyunca devam edecek olan festivalin 7’den 70’e her kesime hitap edeceğini söyleyen Sadıkoğlu, büyük bir emek ve çalışmanın sonucunda düzenlenen festivale katkı koyanlara teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75