banner6

İşte “BARIŞ AKARSU: MERHABA”dan İlk Kareler…

banner37

‘Barış Akarsu: Merhaba’, 18 Kasım’da sinemalarda… Filmde, Barış Akarsu’nun Kendi Aksesuarları Kullanıldı…

İşte “BARIŞ AKARSU: MERHABA”dan İlk Kareler…
banner99

Anadolu rock müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden, sesi ve yorumuyla bir döneme damgasını vuran Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu: Merhaba” filminden ilk kareler paylaşıldı.  

 

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın mükemmel bir performansla canlandırdığı “Barış Akarsu: Merhaba”da, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor.  

 

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı  filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.  

 

TÜRKİYE’DE VE 23 ÜLKEDE GÖSTERİME GİRECEK 

 

Barış Akarsu hayranlarının ve tüm müzikseverlerin özlemle beklediği “Barış Akarsu: Merhaba”, 18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime girecek filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.  

 

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ’DAN MÜKEMMEL PERFORMANS 

 

Barış Akarsu’nun hayatından sinemaya aktarılan filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de adından söz ettirecek. Hayranları, Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayacak. İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılarla coşacak ve müzikte nostaljik bir yolculuğa çıkacak.  

 

AMASRA VE İSTANBUL’DA ÇEKİLDİ… 

 

Aylar süren hazırlık sürecinin ardından Barış Akarsu’nun memleketi Amasra ve İstanbul’da çekilen filmde, ünlü sanatçı ve ailesinin kostümleri, Özge Gezen Koral tarafından birebir aslına uygun olarak hazırlandı.  Yaklaşık tüm cast için 1200 dönem kostümü dikildi, 6 bin kilometreden fazla yol yapıldı.   

 

BARIŞ AKARSU’NUN BABASI VE KIZ KARDEŞİ, AMASRA’DAKİ SETİ ZİYARET ETTİ 

 

Barış Akarsu’nun kendi aksesuarlarının kullanıldığı filmin Amasra çekimlerine, hemşehrileri ve sevenleri büyük ilgi gösterdi. Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kızkardeşi Nesrin Akarsu’nun da ziyaret ettiği çekimler sırasında Amasralılar ekibe her konuda büyük destek oldular. Barışseverler, filmin yönetmeni Mert Dikmen ve tüm teknik ekibe, çok sevdikleri sanatçının anısını yaşatacak film nedeniyle teşekkür ettiler.  

 

SES YARIŞMASIYLA STARLIĞA UZANAN BİR HİKAYE 

 

Amasra'da 29 Haziran 1979'da dünyaya "merhaba" diyen Barış Akarsu'nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli'deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul'daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış'ın "Yalancı Yarim" dizisi için bulunduğu Bodrum'da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor... 

 

'TEK BİR ŞEY OL, EN İYİSİNİ OL' 

 

Remzi Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen küçük Barış'ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. Adını da zaten Barış Manço'dan almıştır... Dedesi, lise mezuniyeti için ona hediye olarak bir gitar bir de çok sevdiği Halikarnas Balıkçısı'nın "Aganta Burina Burinata" kitabını alır. Ama o hediyeleri vermeye yetmez ömrü Dayanamaz kalbi Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve filme de damga vuran o özlü sözü: ''Tek bir şey ol, en iyisini ol.''  

 

“Barış Akarsu Merhaba”, 18 Kasım’da sinemalarda…  

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104