Japon, 20 Temmuz'da Londra'da

banner37

Ülkemizin üretken sanatçılarından Hüseyin Kırmızı, yeni müzikal projesini ilk kez İngiltere’de dinleyicilere sunacak

Japon, 20 Temmuz'da Londra'da
banner90

Murat OBENLER

Ülkemizin başarılı sanatçılarından Hüseyin Kırmızı (Japon) yeni müzikal projesi Novaera ile Londra'daki 20 Temmuz kutlamaları etkinliklerinde yer alacak.


Besteci, söz yazarı, yapımcı ve piyanist Hüseyin Kırmızı, Kıbrıs Türk Folk müziği ve yakın coğrafyalardaki etnik müzikleri modern formlarla doğaçlayarak sunduğu yeni projesi Novaera ile 20 Temmuz’da Londra’da düzenlenecek Barış ve Özgürlük Günü resepsiyonunda sahne alacak.

 

banner9
Projede çok değerli müzisyenler yer alıyor


Bas gitarda Çığır Kazımoğlu, davulda Fuat Kutrafalı, keman ve vokalde Miray Çakır ile Hüseyin Kırmızı’dan oluşan dörtlü, KKTC Dış İşleri Bakanlığı tarafından organize edilen ve 20 Temmuz Cuma günü saat 19.00’da KKTC Londra Ofisi’nin ev sahipliğinde, Churchill Hotel Hyatt Regency London'da gerçekleşecek etkinlikte sahne alarak saygın konuklara Kıbrıs’ın zengin müzikal kültürünü modern bir anlayışla sunacak.

 

Novaera dünyadaki festivalleri hedefliyor

Daha önce de buna benzer projelerde yer alan ve kendisi de projeler üreten Hüseyin Kırmızı, folk müziğini günümüzün caz ve fusion türleriyle harmanladığı Novaera projesi ile birçok uluslararası festivalde de sahne almayı hedefliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108