Kadınlar Günü’nü kutladılar

banner37

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği, Salamis Bay Hotel’de Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla altıncı geleneksel kutlamasını yaptı

banner87
Kadınlar Günü’nü kutladılar
banner90
banner99

Dernek Başkanı Hayriye Tokyay’ın konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Pervin Gürler’e ‘Şeref ve Onur ödülü’, Bahar Gökhan’a ‘Basın ve Sanat’ ödülü, Fatma Garanti’ye de ‘Başarı ödülü’ verildi.

Bölgede ilk kadın dernek hareketini başlatan Gülsün Mani’ye ve bölgede ilk kadın kahvesini açan Kezban Çelik’e dernek yönetim kararıyla, dernek logosunu taşıyan anı hatırası, dernek üyeleri Hasibe Abatay ve Nuray Olcay Tuğ tarafından takdim edildi.


Bu arada Yeniboğaziçi Çocuk Belediyesi Başkanı Sevilay Öztemiz ve As Başkan Emete Onaç’a da başarılı çalışmalarından dolayı çiçek verildi.


Etkinlikte, Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği’nin “Çağdaşlar Tiyatrosu”nun sahneye koyduğu “3 Kadın, 3 Hayat” adlı piyes izlendi, büyük alkış topladı.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan oyunu Nurcan Menekşeli yazıp, yönetti; Sezal Acaroğlu, Cemile Şener ve Ersel Ernur da başarılı performanslarıyla sahnede göz doldurdu.


Oyunculara, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar’ın eşi Nazan Zurnacılar tarafından çiçek takdim edildi.


Dernek üyesi kadınların hazırladığı badem macunları numaralandırılarak satışa sunuldu, çekiliş yapılarak, hediyeler sahiplerini buldu.

Yemek boyunca Dernek Şefi Mete Mutlu ve Orkestrası da müzikleriyle misafirleri eğlendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75