Karantina günlerinde doğan şarkılar beğenildi

banner37

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında evlerimize kapandığımız dönem, sanatçılarımızı üretimden koparmadı

Karantina günlerinde doğan şarkılar beğenildi
banner90
banner8

Orhan İSMAİLOĞLU 

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, ülkemizde uzun süre hayat durdu. Yaklaşık iki ay boyunca evlerimize kapandığımız dönemde herkes kendince oyalanacak işler buldu.


Karantina günlerinde de üretimi bırakmayan Kıbrıslı sanatçılar, yeni şarkılar piyasaya sürdü, besteler yaptı.


Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali & Bilal Sonses’in, DMC etiketiyle yayınlanan “Yara” isimli tekli çalışması, video klipiyle beğeni kazandı. Evde çekilen klibin yönetmenliği ise Sali’nin eşi Erkan Erzurumlu yaptı.


Buray da karantina günlerinde yaptığı şarkıyla büyük beğeni kazandı. Buray’ın karantina günlerine özel olarak hazırladığı şarkısının klipi, binlerce kez izlendi.


“Artık Ağlamam, Lanet Olsun” gibi başarılı şarkılara imza atan ve uzun dönemdir müzik piyasasından uzak kalan Cevdet Aktepe, “Yarım Kaldı” isimli şarkısı ile tüm dijital kanallarda yerini aldı. Uzun süren sessizliğin ardından Re Chord Cyprus imzası ile yayına aldığı Yarım Kaldı şarkısı, müzik severlerden tam not aldı. Cevdet Aktepe, söz ve müziği Göksel Gonca’ya ait olan şarkıyı yayınlarken, uzun zamandır müzikten uzak kalsa da müziğe olan tutkusu ve sevenleri için yeni bir şarkı daha yapmaya karar vererek, ona güvenenlerin desteği ile bu yola çıktığını söyledi


Kıbrıslı sanatçı Fikri Karayel de son şarkısı “ İyi Geliyor” ile adından söz ettiren isim oldu.  


banner134
Çağıl İşgüzar’ın tamamı kendi bestelerinden oluşan Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle yayınlanacak 12 şarkısının yer aldığı “Aşkın İzleri” adını taşıyan albümün çıkış şarkısı “Bana Gel” olarak seçildi.


Günümüz Türkçe rock ve popüler müziğine farklı bir pencereden bakan albümde tüm aranjeler, vokaller, elektrik ve akustik gitarlar Çağıl imzası taşıyor. Albümün çıkış şarkısı olan “Bana Gel”in müzik video klipi ise yönetmen Olgaç Öke Tarafından çekildi.


Müzik piyasasına iddialı bir dönüş yapan Eral Tüzün, yeni single çalışması olan 'Karantina' ile yaşanılan zor süreçte kaliteli işler yapmaya ve üretmeye devam etti. Herkesin hissedebileceği bir parça hazırladığını anlatan Eral, bu parçanın farkındalık yaratmak ve duyguları hissetmek adına yapılmış bir single çalışma olduğunu belirtti. Bu çalışmanın kapak tasarımı Serhan Soner Çağlayan'a, alt yapısı Ahmet Karagözlü'ye, sözleri Eral Tüzün'e ve videosu Kinetic Typography alanında başarılı isim Ferhat Acar'a ait.


Uzun zamandır İstanbul’da müzik çalışmalarına hız veren Nafiz Dölek’in “Son Mevsim” isimli şarkısı ve klipi çıktı. Birol Namoğlu ile düet şeklinde çıkan “Son Mevsim” şarkısının klipi beğeni kazandı.


Söz ve müziği Öztürk İlmaz’ın olduğu “Son Mevsim” şarkısının düzenlemesini ise Tunç Arda İnceoğlu ve İlker Baliç yaptı. MüzikPlay tarafından çıkan "Son Mevsim" müzik piyasasına damga vuracak gibi görülüyor.


Muhittin Yangın, söz ve müziği Mustafa Tozakı'ya ait, bir “Güzelyurt Gelişim” şarkısı olan “Sevgiliye”, karantina koşullarının yaşandığı günlerde, yeniden kaydedildi ve gündeme uygun kiplendirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75