KDV’si var stopajı var

banner37

KDV’si var stopajı var
banner87

   Funda Arar, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde Kıbrıs’taki Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel’de sahne aldı.   

   Göğüs, bacak ve sırt dekolteli elbisesiyle sahne öncesi soruları yanıtladı. Gazetecilerin, “Bayram şekeri gibi olmuşsunuz” sözlerine kahkaha atan Arar, “Aman efendim teşekkür ederim, iyi bayramlar olsun hepimize. Daha güzel nice bayramlar kutlayalım” diye konuştu.

   Ramazan Bayramı’nın güzel geçtiğini söyleyen Arar, “Bayramın birinci günü klasik aile ziyaretleri yapıldı. Bugün (dün) konserimiz var” dedi

“Özel repertuar hazırladık”

   Özel günlerde daha özenli hazırlandığını belirten Arar, “Bayram için özel, güzel bir repertuar hazırladık. Öncesi için orkestra arkadaşlarımla beraber provalar yaptık.  Bayram olduğu için biraz daha neşeli olsun, eğlenceli olsun istedik. Gidişata göre bakacağız. Bazen dinleyiciler efkarlı şarkılarda isteyebiliyorlar. Belli olmuyor. Ortaya karışık çok güzel bir repertuar yaptık” dedi.

 “Bülent Ersoy’daki takılar bizde nerede efendim”

   Pırıltılı kıyafetinin yanı sıra takılarından bahseden Arar, “Takılarıma da taktınız bir önceki röportajda da sormuştunuz” dedi. Gazetecilerin, “Bülent Ersoy, sizi kıskanmıştı?” Sözlerine, “Yok canım Bülent Ersoy’daki takılar nerede bizde efendim” diye cevapladı. Kıyafetini Songül Sarpbaş’ın yaptığını söyleyen Arar, “Biraz pırıltılı ışıltılı olsun istedik” dedi.

“Özlem olsa ne olur”

   Eski bayramlara özleminiz var mı? Sorusuna Arar, “Özlem olsa ne olur, artık geçti gitti. Şöyle hayat değişti, standartlar değişti. İş güç koşuşturma var. Her şey daha çabuk oluyor artık. Eskiden öyle değildi tabi ki. Bayramlara daha bir heyecanlanarak, çocukluğumuzdan sizlerde hatırlarsınız yeni kıyafetler giyilecek yeni ayakkabılar giyilecek diye büyük bir heyecan içerisinde olurduk ama şimdi o kadar çocuklar heyecanlanıyor mu? Pek zannetmiyorum. Biz özellikle anneme dönen etek, çok dönecek elbise etek siparişi verirdik. Keyifliydi güzeldi zamanla her şey değişiyor tabi ki” dedi.

“Aras’ın bayramda etli sarma beklentisi var”

   Oğlunuz Aras’ın eski bayramlardan eksik şeyler yaşadığını düşünüyor musunuz? Sorusuna Arar, “Biz o bağı her zaman korumaya çalışıyoruz. Bayramın ilk günü dediğim gibi aile büyüklerini ziyarete gidiyoruz. Annem babam, hep beraber bayramlaştık. Bayram yemeği yenildi. Aras, anneannesi etli sarma yapmadı diye üzüldü ama her bayram etli sarma bekler, onun da beklentisi o. Zeytinyağlı yaptı diye ağladı, üzüldü. Onun da üzüntüsü o yani. Bende dedim ki annecim konser sonrası sana etli sarma yaparız deyip gönlünü aldım” diye konuştu.

“Aras, Mozart delisi”

  Aras’ı tablet ve televizyondan uzak tuttuğunu söyleyen Arar, “Aras, iki yaşında olana kadar ne televizyon açtık ne tablet. Telefondur falan hiçbir şey görmedi. Tabi okula başlayınca arkadaşlarıyla konuşuyorlar sohbet ediyorlar, işte merakları farklılaşmaya başlıyor. Aras, biraz değişik bir çocuk, müzik dinlemeyi çok seviyor, tablette genelde Mozart dinliyor. Aras, müzik dinlesin de daha popüler şeyler dinliyor bu arada. Latin müziğini çok seviyor ama Mozart delisi. Aras, beni beğenmiyor, sevmiyor. ‘Sen çok üzgün, üzgün şarkılar söylüyorsun’ diyor bana. Biliyorsunuz çocuklar daha eğlenceli şarkıları seviyorlar. Popüler şeyler dinlemiyor.  Tarz olarak biraz farklı” dedi.

“Şiddet olmamalı bence”

   Fedon’un, ‘Eski eşimi çok dövüyordum, şimdi pişmanım ama bazı kadınlar var kafasını kellesinin uçurulmasını hak ediyor’ sözleri Arar’a hatırlatılınca, “Katılmıyorum. Her ne olursa olsun şiddet olmamalı bence. Hiç kimse öyle bir davranışı şiddeti hak etmiyor. Bunu oturursun konuşursun, bu raddeye gelmişse o raddeye gelmeden olayı bitirip ayrılırsın. Neden böyle birbirini yiyecek vaziyete geliniyor. Gelinmeden bence bitirirsin, bazı insanlar hasta ruhlular onlara yapacak bir şey yok. Hasta ruhlu insanlar var” dedi.

 “Olmamış bence”          

   Geniş kitlelere hitap ediyorsunuz, bir sanatçının böyle bir açıklama yapması toplumda etkileniyor mu? Sorusuna Arar, “Dediğim gibi çok katılacağım bir söylem değil. Elbette ki sanatçıların bu tarz şeyler de söylememesi lazım, çünkü insanlar seyrediyorlar dinliyorlar. Çok olmamış yani” dedi.

 “Acil şifalar diliyorum”

   Bodrum’da tekne kazası geçiren gazetecilere geçmiş olsun dileklerini ileten Arar, “Geçmiş olsun diliyorum. Ben sosyal medyada da paylaştım, magazinci arkadaşlarımız bir tekne kazası geçirmiş, gerçekten çok üzüldüm. Acil şifalar diliyorum” dedi.

“Maliyetler çok yüksek”

   Sanatçıların bayram için aldıkları ücretlerin abartıldığını söyleyen Arar, son olarak şunları söyledi:

   “Her seferinde bunlar yazılıyor ama ben çok doğru bulmuyorum. Neden, çünkü o verilen fiyatların bir kısmı doğru değil. Artı, o fiyatlarda sanatçının aldığı direk fiyatlarda değil. Bu işin yolu var sesi var, ışığı var, konaklaması var. Kocaman bir ekip var. KDV’si var, stopajı var. Var oğlu var. Böyle olunca zannediliyor ki o yazılan ve söylenen bütün ücretler sanatçının cebine giriyormuş gibi düşünülüyor, ama gerçekten maliyetler çok yüksek. Bu saydığım bir sürü gider var. Bu kadar paralar değil. Yok öyle bir şey”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER