“Kıbrıs aşığı biriyim”

banner37

Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, beş yıl sonra Kıbrıs’ta konser verdi

“Kıbrıs aşığı biriyim”
banner90
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU

banner134
 

   Türkiye’nin ünlü sanatçısı Haluk Levent, beş yıl aradan sonra Kıbrıs’ta konser vermenin mutluluğunu yaşadı.

   Sosyal sorumluluk projeleriyle de adını duyuran Levent, “Kıbrıs’ın benim için çok özel bir yeri var. Kıbrıs aşığı biriyim” dedi.

   Her albümünde Kıbrıslı bestecilerin eserlerine mutlaka yer vermeye özen gösteren sanatçı, “Kıbrıslı çok değerli sanatçılar ve besteciler var. Onlara hak ettikleri değeri vermek gerekiyor” dedi.

   Meslek haytanın 27’nci yılını geride bıraktığını ifade eden Haluk Levent, beş yıl sonra Kıbrıs’ta verdiği konserinin Yeniboğaziçi’ndeki festivale denk geldiğini belirtti.

   Levent, konser alanını tıklım tıklım dolu gördüğünde çok duygulandığını söyleyerek kendi kendine “Ne kadar çok seviliyormuşum” dediğini anlattı.

   Kıbrıs’ın insanını, doğasını, yerel lezzetlerini çok sevdiğini belirten Levent, “Kıbrıs benim vatanım” dedi.

   Kıbrıs’taki işleri için menajerliğini yapan İrfan Andaş’la çok iyi dostlukları olduğunu belirten Levent, “Yıllardır kahrımı çekiyor. Onunla çalışmaktan keyif alıyorum” şeklinde konuştu.

Yeni klip çok yakında

   Uzun bir aradan sonra “Tam Bana Göre” adını verdiği albüm çalışmasını piyasaya çıkardığını belirten Haluk Levent, “Tek Geçerim” şarkısına klip çektiklerini söyledi.

   Levent, “Klipte birçok kişi rol aldı. Mesaj içerikli bir klip oldu” diyerek her albümde olduğu gibi bu albümde de Kıbrıslı sanatçılara yer verdiğini, Fikri Karyel’den iki beste aldığını ifade etti.

   İkinci klibin ise önümüzdeki günlerde çekileceğini açıklayan Levent, “Sen Olsan” şarkını kliplendireceklerini belirtti.

   Haluk Levent, konser maratonunun sürdüğünü, yaz sezonunda Türkiye’de gitmedikleri il kalmadığını söyledi. Eylül ayında da konserlerin süreceğini ifade eden Levent, İstanbul Harbiye konserinin kendisi için çok özel olduğunu kaydetti.

   Levent, “O an gözlerimi kapattım ve 25 yıl geriye gittim. ‘Yollarda Bulurum Seni’ şarkısını seslendirdiğim ilk günkü mahşeri kalabalığı gördüm. Çok duygulandım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75