Kıbrıslı Türkler bizleri gururlandırdı

banner37

banner87
Kıbrıslı Türkler bizleri gururlandırdı
banner8

Orhan İSMAİLOĞLU

   Onların hepsinin bir özeliği var. Hepsi Kıbrıslı Türk… Son yıllarda yaptıkları işlerle adlarından söz ettirmeye de devam ediyorlar.

   KIBRIS Magazin ekibi olarak son yıllarda büyük başarı yakalayan Kıbrıslı Türkleri sizler için derledik.

Fikri Karayel

   ‘Yol’ isimli şarkısıyla büyük bir kitleye ulaşan Fikri Karayel’in şarkıları dilden dile dolaşıyor. Son şarkısı “Bir şey var” listelerde yer alırken, Karayel, özellikle Türkiye'deki sanatçılara verdiği bestelerle hızla yükselmeye devam ediyor.

Buray

   Yıllarca Kıbrıs'ta sahne alan Buray’ın Avustralya'da yaşadıktan sonra yolu İstanbul’la kesişti. Buray, çıkardığı “Sen sevdamın” şarkısıyla zirveye çıktı. Buray şimdilerde bir çok sanatçıya beste vermeye devam ediyor.

Türkan Kürşad

   “O Ses Türkiye” isimli yarışmada elde ettiği dereceyle bizleri gururlandıran Türkan Kürşad eğitimine devam ediyor. Müzik üzerine eğitim alan Kürşad, önümüzdeki yıllarda müzik hayatına devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Bilgi Nur Aydoğmuş

   Yaşamını Türkiye’de sürdüren Kıbrıslı Türk Doktor Hülya Aydoğmuş ve Seyit Aydoğmuş çiftinin kızları Bilgi Nur Aydoğmuş, Miss Turkey 2019 Yarışması’nda ikinciliği kazandı. Aydoğmuş, Türkiye'yi “Miss Universe 2019” yarışmasında temsil edecek.

Arda Ayten

   “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında bir milyonluk soruyu doğru cevaplayarak büyük ödülü kazanan 19 yaşındaki Arda Ayten'in Piskobulu Cihan- Cemal Özaslan çiftinin torunu olduğu ortaya çıktı. Arda eğitimine devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108