Kıraç Maraş Bölgesi için söyledi

banner37

KKTC'de 1974 yılından beri kapalı olan Maraş Bölgesi'nin bir kısmının açılması üzerine, sözleri Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve GAÜ Stratejik Ortaklar Direktörü Doç. Dr. İsmet Esenyel’e ait olan, "Varoşlarda Maraş" şarkısını seslendiren Kıraç, Kıbrıs Maraş Bölgesi'nin altın sarısı kumları ve yalnızlığının hüznüne dikkat çeken şarkıya yeni bir yorum getirdi

Kıraç Maraş Bölgesi için söyledi
banner90
banner99

Çekimleri GAÜ Medya Koordinatörü Sezer Karabulut'un yönetmenliğinde; GAÜ Medya Asistanı Arnaud Brice Chutcha Yaleu tarafından Kapalı Maraş’ta gerçekleşen, sözleri GAU Stratejik Ortaklar Direktörü Doç.Dr. İsmet Esenyel ve GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar'a, müziği Doç.Dr. İsmet Esenyel'e, düzenlemesi, mix ve mastering'i Kıraç'a ait "Varoşlarda Maraş"ta, klavye Doç.Dr. İsmet Esenyel, diğer tüm enstrümanlar ise Kıraç tarafından çalındı. Albüm kapak fotoğrafı Zeynel Abidin Ağgül'e, tasarımı Ergül Çelik'e ait.

KKTC'de 1974 yılından beri kapalı olan Maraş Bölgesi'nin bir kısmının açılması üzerine, GAU Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve Doç. Dr. İsmet Esenyel'in, "Varoşlarda Maraş" şarkısını seslendiren Kıraç, Kıbrıs Maraş Bölgesi'nin altın sarısı kumları ve yalnızlığının hüznüne dikkat çeken şarkıya yeni bir yorum getirdi.GAU Stratejik Ortaklar Direktörü Doç. Dr. İsmet Esenyel, bir davet nedeniyle gittiği Maraş’ta bölgenin kendisini tarifsiz duygular içerisinde bıraktığını söylüyor.

KALABALIKLAR İÇERİSİNDE YALNIZLIK...

Esenyel, "Varoşlarda Maraş" şarkısının doğuşunu, "Dalgaların sessizliği ile kalabalıklar içerisinde kendi yalnızlığımı düşündüm, uçsuz bucaksız sahillerde ayak izleri vardı ama yürüyen kimsecikler yoktu. Yanıma Serhat Akpınar gelmişti ve bu çaresiz, hüzünlü, adeta ağlayan yalnızlığa ortak olmuştu. Şarkının ilk dörtlüğü o an, bir dakikada onunla birlikte tamamlanmıştı. Daha sonrasını ise, bir saat içerisinde oradaki davet bitmeden ben bitirmiştim." diyerek anlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75