banner6

Lale Atamtürk’den ilk albüm

banner37

Lale Atamtürk’den ilk albüm
banner99

Lale Atamtürk “Lale Tarlası” ismini taşıyan ilk albümünü tamamladı.

Çocukluk yıllarından başlamak üzere piyano ile bütünleşen ve sonraki zamanlar içerisinde birçok değişik orta dereceli okullarımızda müzik ve piyano eğitimcisi olarak öğretmenlik hizmetinde bulunan Lâle Atamtürk, on bir bestesinden oluşan bu ilk albümünü tamamladı.

On bir eserin yer alacağı bu albümdeki sözlerin dokuz tanesi Bülent Fevzioğlu’na, biri kızı İpek Akol’a ve biri de bestecinin kendisine ait. Bu arada Lâle Atamtürk, ilk bestesinde de kendi yorumuyla Buğra Koççat ile düet yaptı.

Düzenleme ve stüdyo kayıt çalışmalarına Nazım CED ile Kâzım ÖZALP imza atarken; Bahar GÖKHAN, İbrahim ŞEVKİ, Arif EDİZER, Muhittin YANGIN, Nazım CED, Sidar KARAKUŞ, Oral TİMEL, Buğra KOÇÇAT ve Belgin CEYLANGÜDEN de eserlerin yorumcuları olarak albüme önemli katkı sağladılar.

Ülkemizin önemli haber spikerlerinden ve seslendirdiği şiirlerle bilinen Burhan CANBAZ da albüme adını veren ‘‘LÂLE TARLASI’’ eserine şiir yorumu ile zenginlik katanlardan oldu.

banner134

Albümdeki iki eserin kliplendirildiğini söyleyen Lale Atamtürk pandemi koşulları dikkate alınarak, en erken zamanda müzikseverlere sunulacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla Bengisu
Leyla Bengisu - 2 hafta Önce

"Lale Tarlası " duygularımı, yüreğimi, tüm yaşananları, zamanın değirmeninden geçirerek, eşsiz bir duygu seline , gözyaşlarımla oluşan o muhteşem ummandan, beni benden aldı...!!
Canim kardeşim; emeğine ve engin yüreğine sağlıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88