banner6

'Masallar Diyarı' büyüledi

banner37

Başarılı moda tasarımcısı Abdullah Öztoprak, “8. Beşparmaklar Kültür Sanat Festivali”nin finalinde sahneye koyduğu ‘Zade’ isimli şovuyla izleyicileri büyüledi

'Masallar Diyarı' büyüledi
banner151 banner143

Devrim EYYUBİ

Başarılı moda tasarımcısı, gerçekleştirdiği şovla Çatalköy’ü modanın başkenti olan Milano sokaklarına çevirdi. Abdullah Öztoprak’ın kendi cast ajansında bulunan yerli ve yabancı modellerin yer aldığı şovda 30 model; 100 farklı kostümle Çatalköy sokaklarında boy gösterdi.


Final şovunda izleyenleri masallar diyarına götüren Öztoprak, Kül Kedisi, Pamuk Prenses gibi benzetmelerle uçan modeller görenleri büyüledi. Rapunzel’in saçlarını aşağıya uzatması ve prensin tırmanma sahnesi de izleyenleri büyüleyen sahneler arasındaydı.


Şovun ilk iki şarkısı Abdullah Öztoprak’a ait bestelerden oluştu. Gecede Kıbrıslı ses sanatçıları Fikri Karayel, kendine ait iki şarkısıyla şovun içinde yer aldı.


Etkinlikte, Mezo Saprano performansıyla Türkan Şentip, İpek Kıranbay önderliğinde Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lise Korosu, Kıbrıs şarkılarını seslendirdi.


Esterella Latino di Çipre ekibi de Kıbrıs şarkılarını Latin ezgisinde seslendirdi. Öztoprak, geçmişten günümüze Kıbrıs kültürünü yanıtsan şovu ve hikayeleriyle izleyenlere buram buram Kıbrıs kültürünü yaşattı.


KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Abdullah Öztoprak, bu yılı çocuklara adadıklarını, şovun finalinde de bunu dile getirerek SOS çocukları için gönüllü anne ve aile olmanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 08:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104