banner6

Matiz, tüketen insana dikkat çekiyor

banner37

Döneminin en etkili ve üretken isimlerinden müzisyen Mabel Matiz, 4. stüdyo albümü “Maya”nın habercisi olan “Ya Bu İşler Ne” adlı teklisinin video klibini yayınladı

Matiz, tüketen insana dikkat çekiyor
banner151

12 Farklı Konsept, 12 Farklı Kostüm toplamda 12 ayrı konseptte çekilen ve her konseptinde farklı metaforların kullanıldığı klip, 1950'lerde başlayan ve 60'larda akım haline gelen Pop Art sanat akımından etkileniyor. 


Klibin görselleri, tek tipleşmekte olan müzik endüstrisine ve günümüz teknolojisinin yarattığı “tüketen insan” profiline eleştiri niteliği taşıyor. 


Tüketirken farkına varmadığımız objeler klip içinde izleyiciye yeni birer soru ve sanat eseri olarak sunuluyor. Yönetmenliğini Anıl Can ile Mabel Matiz'in, görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız'ın üstlendiği klipte, Mabel Matiz'in stil danışmanlığını ve aynı zamanda klibin sanat yönetmenliğini Anıl Can üstlendi ve  sanatçının özel olarak hazırlanan kostümleri Emre Erdemoğlu, Hakan Akkaya ve Anıl Can imzası taşıyor.


“Ya Bu İşler Ne” şarkısının klip çekimi için başarılı performans sanatçısı Gizem Aksu ile çalışan Mabel Matiz, şarkının ruhunu destekleyen dans performansı ile klibe farklı bir boyut getirdi. 


“Sözün titreşiminin ruhu dans ettirdiği, bedenin evrende salındığı anlar” olarak tanımlanabilecek performansta söz harekete dönüştürüldü. 


 Söz ve müziği  Mabel Matiz’e, düzenlemesi ise Sabi Saltiel’e ait olan Mabel Matiz’in yepyeni şarkısı “Ya Bu İşler Ne?”’ nin klibi tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda yerini aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 10:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110