Merit'te moda rüzgarı

banner37

Merit İnternational sponsorluğunda gerçekleştirilen Dilek Hanif defilesinin tüm geliri bağışlandı

Merit'te moda rüzgarı
banner99

Orhan İSMAİLOĞLU

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International Hotels & Resorts önemli bir moda etkinliğine daha ev sahipliği yaptı.

Ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif’in "Haute Couture 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu”, ilk kez Kuzey Kıbrıs’ta görücüye çıktı. Merit Royal Premium Hotel’deki defileye; Kuzey Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kuzey Kıbrıs Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Başkanı Nevhiz Özer ile Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Defilede Dilek Hanif’in 30 parça kıyafeti sergilendi. Merit International sponsorluğunda gerçekleşen defilenin baş mankeni ise Çağla Şıkel oldu. Defilenin açılışını ve kapanışını giydiği giysilerle yapan Çağla Şıkel’e çok sayıda manken eşlik etti.

banner134
Açık artırmada 90 bin TL'ye satıldı

Koreografisini Uğurkan Erez’in yaptığı defileye ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal ve DJ Murat Uncuoğlu da performanslarıyla renk kattı. Dilek Hanif imzasını taşıyan kıyafetlerden biri ise düzenlenen açık artırmada 90 bin TL'ye alıcı buldu. Kıbrıslı işadamı Veysel Şahin'in eşi Demet Şahin adına alınan kıyafetin ve geceden elde edilen gelirin tamamı Kuzey Kıbrıs’ta lösemi hastası çocuklar için çalışmalar yapan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlandı.

"Sponsor olmaya devam edeeğiz"

Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif’in böylesi değerli koleksiyonunun sergilenmesine katkıda bulundukları için mutluluk duyduklarını belirtti. 5 Kasım 2016 tarihinde Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına düzenledikleri Vural Gökçaylı defilesinin ardından bu kez Dilek Hanif defilesine sponsor olduklarını belirten Hanzade Özbaş, “Sosyal sorumluluk projeleri, toplumların yolunu aydınlatan, yaralarını saran önemli girişimlerdir. Merit International, sponsorluklarıyla hem toplumu kültür ve sanat olarak canlandırmakta, hem de hayır kurumlarına destek olmaktadır ve olmaya devam edecektir. Bunun için öncelikli olarak modayı ve sağlık kurumlarına yardımcı olmayı seçtik. Kuzey Kıbrıs'taki diğer yatırımcılar için de bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75