banner6

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum

banner37

Geleceğe Dönüş (Back To The Future) filminin yıldızı Michael J. Fox, 29 yaşında Parkinson hastası olduğunu öğrendikten sonraki süreçte yaşadıklarını anlattı.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum
banner150

banner150

banner99

80’li yıllarda hafızalara kazınan 'Geleceğe Dönüş' (Back To The Future) serisinde canlandırdığı 'Marty McFly' karakteriyle ünlenen Michael J. Fox, 1991'den beri Parkinson hastalığı ile mücadele ediyor.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 2

Prömiyeri 20 Ocak'ta 'Sundance Film Festivali'nde yapılan otobiyografik belgeseli 'Still'in gösterimden sonra basına konuşan Fox, genç yaşında Parkinson teşhisi konunca 'Geleceğe Dönüş' filmiyle ulaştığı şöhretin hiçbir anlamının kalmadığını ifade etti.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 3

"BUNUN OLMAMASI GEREKİYORDU"

Ünlü isim "Doktorlar Parkinson olduğumu söyleyince, 'Kiminle konuştuğunuzu biliyorsunuz değil mi?' demiştim. 'Hollywood'un Prensi'ydim. Bunun olmaması gerekiyordu. Hayatın taş ve tuğladan ibaret olduğunu sanıyorsun ama öyle değil. Kağıttan ve tüyden yapılmış" şeklinde konuştu.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 4

Michael J. Fox, Parkinson teşhisi sonrası gerçeklikten uzaklaşmak için içki içtiğini ve semptomlarını hafifletsin diye dopamin haplarına yüklendiğini belirtti.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 5

Hastalık sürecinde alkolizme sürüklendiğini ifade eden ünlü oyuncu, "Kesinlikle alkoliktim ama 30 yıldır tek bir içki bile içmedim" dedi.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 6

Michael J. Fox, her şeyi sol elinde taşıyarak hastalığını 7 yıl boyunca gizleyebildiğini de sözlerine ekledi.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 7

YILLARDIR PARKİNSON HASTALIĞI İLE MÜCADELE EDİYOR

Fox, hastalığını ilk kez 1990'da bir gece uyandığında serçe parmağının seğirdiğini görünce fark etmiş. Ünlü isim, seğirme devam edince 1991'de nöroloğa gitmiş ve hastalığını öğrenmişti.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 8

YILLAR SONRA BİR ARAYA GELDİLER

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Christopher Lloyd ve Michael J. Fox, 'Geleceğe Dönüş'ün yayınlanmasından yaklaşık 40 yıl sonra, geçtiğimiz Kasım ayında New York Comic Con'da yeniden bir araya gelmişti.

İkili, etkinlikte sevilen film serisi hakkında konuşup esk günleri yad etmişti.

Michael J. Fox: Parkinson teşhisi sonrası alkolik oldum - 9

Fox'un bir 'ilham kaynağı' olduğunu söyleyen Comic Con izleyicileri, Lloyd'un meslektaşının ayakta durmasına yardım ettiği ve ikilinin sahnede sarıldığı anlar karşısında duygulandıklarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104