banner6

Miss Turkey 2022 birincisi mimar Nursena Say seçildi

banner37

Miss Turkey 2022’de mücadele eden 20 genç kız birincilik için podyuma çıktı. Dün akşam gerçekleştirilen final gecesinde jüri üyelerinin en fazla oyunu alan 19 numaralı Nursena Say, Türkiye'nin en güzel kızı oldu.

Miss Turkey 2022 birincisi mimar Nursena Say seçildi
banner151

Ülkemizi Miss World yarışmasında temsil edecek olan 24 yaşındaki Nursena Say, 1.80 boyunda ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu.

Miss Turkey 2022 birincisi mimar Nursena Say seçildi

Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek olan genç kızların belirlendiği ‘Miss Turkey 2022’ muhteşem bir final gecesiyle sonuçlandı.

İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilen finale, sanat, cemiyet ve iş dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. Konuklar, Türkiye’nin tescilli en güzel kızlarının belirlendiği gecede büyük heyecana ortak oldu.

Sunuculuğunu Berfu Yenenler’in üstlendiği gecede konukları selamlayan Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Biz, Türkiye’yi yurt dışında en iyi şekilde temsil edecek Türk kızlarını seçiyoruz. Sonuç ne olursa olsun Miss Turkey kazanacak” dedi.Can Sandıkçıoğlu, Demet Şener, Tan Sağtürk, Pınar Altuğ Atacan, Neslişah Yılmaz, Sultan Tepe, Prof. Dr. Onur Erol ve Gürhan Sayar’dan oluşan jüri üyeleri, ‘Miss World’, ‘Miss Universe’ ve ‘Miss Supranational’ yarışmalarında Türkiye’yi temsil edecek en güzel kızları belirlemekte bir hayli zorlandı.Gecede 20 genç kız, jüri üyeleri ve konukların önünde podyumda yürüyerek dereceye girebilmek adına mücadele etti. Zorlu geçen değerlendirme sonucunda 19 numaralı Nursena Say Türkiye’nin en güzel kızı oldu.

‘Miss World’te ülkemizi temsil edecek olan Nursena Say’a tacını geçen yılın güzeli Dilara Korkmaz taktı.

‘Miss Universe’de ülkemizi temsil etmeye hak kazanan 5 numaralı Aleyna Şirin olurken, 8 numaralı Selin Erberk Gurdikyan da ‘Miss Supranational’da Türkiye adına yarışacak.

Dereceye Giren Güzeller

Türkiye’nin en güzel kızı olarak ülkemizi ‘Miss World’de temsil edecek olan 19 numaralı Nursena Say, 1.80 boyunda, 24 yaşında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu.

Nursena Say

* ‘Miss Universe’de Türkiye'yi temsil edecek güzel 5 numaralı Aleyna Şirin, 1.76 boyunda, 21 yaşında, Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümü 2. sınıf öğrencisi.

* Türkiye’yi ‘Miss Supranational’ yarışmasında temsil etmeye hak kazanan 8 numaralı Selin Erberk Gurdikyan 1.78 boyunda, 23 yaşında, Florida International University Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110