Muhteşem bir konser

banner37

Lefkoşa’nın tüm renkleri “Lütfiye Özipek LTB Halk Konseri”nde buluştu

Muhteşem bir konser
banner90
banner8

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzelenen ve 2018 yılına veda ederken ülkemizin başarılı müzisyenlerinden ve “O Ses Türkiye” yarışması birincisi Lütfiye Özipek LTB Yeni Yıl Konseri başkent Lefkoşa’nın tüm renklerini bir kez daha Surlariçi’nde buluşturdu.

Oğulcan Başarı’nın sahne almasıyla başlayan halka açık ve ücretsiz gecede Lütfiye Özipek’in sahneye çıkışıyla doruk noktasına ulaştı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve bazı LTB Meclis üyelerinin de katıldığı gecede Lütfiye Özipek sahneye hayranlarının alkışları arasında Lefkoşa Gezi Treni’nde geldi.

Değişen ve dönüşen Lefkoşa Surlariçi’nde Uray Sokak’taki Bandabuliya yanında bulunan LTB Otoparkı’nda kurulan dev sahnede hem günümüzün sevilen şarkılarını hem de unutulmayan Türkçe şarkılarını yine başarıyla seslendiren Özipek büyük beğeni kazanırken hayranları da kendisine büyük sevgi gösterisinde bulundu.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lütfiye Özipek’in o ses olması için umut ettiklerini ve onun da hakkıyla, yüreğinin ve sesinin güzelliğiyle O Ses Türkiye birincisi olduğunu kaydederek Kıbrıslı Türklere eşit fırsatlar verilirse her şeyi başarabileceklerine emin olduğunu, Lütfiye’nin başarısının da bunun en somut örneği olduğunu ifade etti.

banner134

Harmancı, “Biz sokakları unutmuş bir nesilden geldik. Uzun yıllar sokaklardan uzak, sokaklara hasret kaldık. Ne mutlu ki sokaklara yavaş yavaş dönmeye başladık. Bu şehir, Lefkoşa, hepimizin. Bu şehrin her bir noktasında hep bir geçmişimiz var, ailelerimizin bir anısı var” dedi.

LTB Yeni Yıl Konserinde Engellemeyen Lefkoşa Birimi üyeleri de ücretsiz olarak LTB’nin ulaşım hizmetinden yararlanarak konseri izledi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75