Ödüller sahiplerini buldu

banner37

50. Geleneksel İskele Festivali dün akşam ‘Mağusa Müzik Band’ Konseri ile devam etti

Ödüller sahiplerini buldu
banner90

Konserin ardından ise bu yıl 23.’sü düzenlenen İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali Geleneksel Kostüm Defilesi ile Bay ve Bayan Festival Güzeli seçimi yer aldı.


İskele Açık Hava Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Geleneksel Kostüm Defilesi ile Bay ve Bayan Festival Güzeli Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

 

Mağusa Müzik Band kulakların pasını sildi


Seslendirdiği Türkçe ve İngilizce hareketli şarkılarla seyircilerin kulaklarının pasını silen ‘Mağusa Müzik Band’ grubu seyirciden tam not aldı.


Yaklaşık bir saat sahnede kalan grup konser sonrasında sahneyi 23. İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali için adamızda bulunan gösteri ekiplerine bıraktı.

 

Renkler ve Kültürler İskele’de buluştu

banner9

Gece; Uluslararası İskele Belediyesi Halk Dansları Festivali’ne katılan ekiplerin geleneksel kostüm defilesi ile devam etti ve bay ve bayan festival güzeli seçimi ile son buldu.


Etkinliğe KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra; Brezilya, Bolivya, Romanya, Rusya, Çekya Cumhuriyeti, Makedonya ve Macaristan’dan ekipler katıldı.


Geleneksel İskele Festivali için İskele’ye gelen gençlerin giydiği kostümler; büyük beğeni topladı.

Kostüm Ödülleri Bolivya ve Macaristan’ın oldu.


Gülgün Sanlıer, Fatoş Melis Taygun, Metin Ziya Güngör, Sıdıka Bada, Tuğçe Erdönmez, Esra Arslan, Eray Göksan, İldeniz Elbasan, Ayhan Çağlar, Halil Poyrazoğlu ve Seral Sökmen’den oluşan jüri üyeleri dereceye girenleri seçmekte bir hayli zorlandı. Gecenin sonunda kostüm ödülleri Bolivya ve Macaristan’ın oldu.

 

Erkek Festival Güzeli Brezilya, Bayan Festival Güzeli Rusya’dan


23. Uluslararası İskele Belediyesi Halk Dansları Festivali’nde erkek ve bayan festival güzeli ödüllerini ise Brezilya ile Rusya paylaştı. Erkek festival güzeli Brezilya’dan Rikardo Oliverio olurken bayan festival güzeli ise Rusya’dan Anastasia Bulasheva oldu.


Erkek Festival Güzeli’ne ödülünü İskele Belediyesi Müdür Vekili Tahir Musalar’ın verdiği gecede Bayan Festival Güzeli’ne ödülünü ise İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile eşi Ayşe Sadıkoğlu ile birlikte verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108