banner6

Ortak özellikleri Kıbrıslı olmaları

banner37

Dünyada ve Türkiye’de başarılı işlere imza atanlar arasında ülkemizden de kişiler var

Ortak özellikleri Kıbrıslı olmaları
banner151 banner143

Orhan İSMAİLOĞLU 
   Dünyada ve Türkiye’de birçok ünlü isim başarılı işlere imza atıyor. Bu kişiler arasında ülkemizden de isimler var.

   Hepsinin ortak özelliği Kıbrıslı olmaları… Bu başarılı isimlerden kimisi Kıbrıs doğumlu, kimisinin ise anne veya babası Kıbrıslı.

   Moda, müzik ve oyuncuk alanında yurtdışında bizi gururla temsil eden bu ünlüleri, KIBRIS Magazin ekibi araştırdı.

Hüseyin Çağlayan (moda tasarımcısı)
  
Kıbrıslı anne ve babanın oğlu olan Hüseyin Çağlayan, 1970 yılında Lefkoşa’da doğdu. Başta Londra ve Paris olmak üzere birçok ülkede yaptığı defilelerle adından söz ettiren isimlerin başında geliyor.

Raşit Bağzıbağlı (moda tasarımcısı)
  
Kıbrıslı anne ve babanın oğlu olan Raşit Bağzıbağlı, 1985 yılında Londra’da dünya geldi ancak moda eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’de mesleğine devam etti. Bağzıbağlı başta Paris Hilton olmak üzere birçok ünlü isime kıyafet tasarlıyor.

Ziynet Sali (sanatçı)
  
1975 yılında Kıbrıs’ta dünya gelen Ziynet Sali, Londra’da kısa bir dönem yaşadıktan sonra Türkiye’de müzik hayatına “Baba” adlı şarkısıyla “merhaba” dedi.
   Anne ve babası Kıbrıs’ta yaşayan Sali, çalışma hayatına Türkiye’de devam ediyor.

Işın Karaca (sanatçı)
  
Annesi Kıbrıslı, babası Türkiyeli olan Işın Funda Büyükkaraca, 1973 yılında Londra’da dünyaya geldi. İngiltere’de eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine dönen sanatçı, SOS grubu ile sahne aldı.
   Hülya Avşar sayesinde Sezen Aksu ile tanışan Işın Karaca, uzun yıllar sanatçının vokalistliğini yaptı ve 2001 yılında “Ana Dilim Aşk” adlı albümüyle müzik piyasasında yerini aldı.
   Albümden sonra Işın Funda Karaca olan adını sadece Işın Karaca olarak kullanmaya başlayan sanatçı, Türkiye’de önemli işlere imza atıyor.

Aslı Enver (oyuncu)
  
Kıbrıslı Türk baba ve eğitimi için Türkiye'den Londra’ya giden bir annenin ikinci çocuğu olan Aslı Enver, rol aldığı dizilerle adından söz ettiren isim oldu.
   Burak Özçivit ve Murat Boz ile 2016'da vizyona giren “Kardeşim Benim” adlı filmde Zeynep karakterini oynayan Enver, sinema filminde birlikte rol aldığı Murat Boz ile yaşadığı aşkla gündeme geldi.

Hazar Ergüçlü (oyuncu)
  
Kıbrıslı Türk anne ve babanın kızı olan Hazar Ergüçlü, oyunculuğa Derviş Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler” adlı sinema filmiyle başladı.
   Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte “Kuzey Güney”, Beren Saat ile “Benim Dünyam”, Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile “Medcezir” dizilerinde rol alan Ergüçlü, “Yüksek Sosyete” adlı yapımdaki çalışmasına devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 12:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104