Oyuncular projeye bayıldı

banner37

“Müstakbel Damat”ın yıldızları Meritta’yı ziyaret etti

Oyuncular projeye bayıldı
banner99

   14 Şubat’ta vizyona girecek olan “Müstakbel Damat” filminin çekimleri için bir süredir Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Türk sinemasının ünlü isimleri, yaralı kaplumbağaların tedavi gördüğü Meritta’yı ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldılar.

   Yönetmenliğini ve başrolünü İlker Ayrık’ın üstlendiği “Müstakbel Damat” adlı filmin oyuncuları Erdal Özyağcılar, Hande Soral, Nilgün Kasapbaşoğlu ve Ayça Erturan, Merit Crystal Cove Hotel’deki Meritta Deniz Kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

   Yıldız oyuncular, proje müdürü Silem Sargın Kara’ya yaralı kaplumbağaların tedavisine ilişkin birçok soru yönelttiler.

   Kara, kaplumbağaların ihbarla veya denizciler tarafından merkeze yaralı halde getirildiklerini ve tamamen iyileşinceye kadar özenle bakıldıklarını anlattı.

   Tedavisi devam eden “Yağmur” adlı deniz kaplumbağasının midesinden denizde yediği ip, metal ve plastik türü 120’den fazla atığın çıkarıldığını öğrenen oyuncular üzüntülerini belirtti.

   Tekne pervanesi yüzünden yüzgeçleri kopan, kafasına darbe alan veya kasten yaralanan kaplumbağalarla tek tek ilgilenen Erdal Özyağcılar, “Bu değerli projeye şapka çıkarıyorum” dedi.    

   Özyağcılar, pervaneyle yaralanan, 60 yaşını geçkin kaplumbağayı çok sevdiğini belirterek, “Herhalde aynı yaşlarda olduğumuz için buna bir başka içim ısındı” diyerek herkesi güldürdü.

   Sanatçı, balıkçıları ve tekne sahiplerini nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarına karşı çok daha dikkatli olmaya davet etti.

“Baştan sona bir Kıbrıs hikâyesi”

   14 Şubat 2020’de vizyona girecek olan “Müstakbel Damat” filminin çekimleri için Kıbrıs’ta olduklarını belirten Özyağcılar, şunları söyledi:

   “Baştan sona bir Kuzey Kıbrıs filmi bu. Kıbrıslı bir ailenin kızlarının İstanbul’da genç bir delikanlıya âşık olmasıyla ortaya çıkan çapraşık ve komik olaylar konu ediliyor. Ben babayı, Nilgün Kasapbaşoğlu anneyi, Ayça Erturan evin büyük kızını, Hande Soral küçük kızını ve İlker Ayrık da müstakbel damadı oynuyor. Çekimler için birkaç haftadır Kıbrıs’tayız ve burada çok mutluyuz. Özellikle bu süreçte bize kendimizi evimizde hissettiren Merit Ailesi’ne ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75