Pelin Karahan “Yaşananlar ve acılar birebir aynı.”

banner37

“Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisin başarılı oyuncu Pelin Karahan verdiği röportajda dizi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Pelin Karahan “Yaşananlar ve acılar birebir aynı.”
banner99

Kavak Yelleri’nin Aslı’sı ile gönüllerde taht kuran, Muhteşem Yüzyıl’ın Mihrimah’ı ile kariyerinde zirveye çıkan şimdi ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin İnci’si olarak izleyici karşısına çıkan güzel oyuncu Pelin Karahan Duru güzelliği, neşesi ve samimiyeti ile izleyen herkesi kendisine hayran bırakan başarılı oyuncu kariyeri, dizi projesi, ailesi ve kendisine ilişkin merak edilen her şeyi MAG Okurlarına özel anlattı.

TRT 1’de yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi ile ekranlara yeniden döndünüz. Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Çalışmalar nasıl gidiyor?

Şubat, mart gibi yayına girdik şimdi ilk sezonumuzu bitirdik. Benim kabul edişim ve çekimlere başlamamız çok hızlı oldu. Çok başarılı bir iş. Kadrosu, hikâyesi, ekibi ve yapım firması hepsi benim için çok kıymetli. Çocuklardan dolayı uzun bir ara vermiştim böyle büyük ve başarılı bir projeyle geri dönmek bana çok iyi geldi. Bu iş beni çok besliyor.

banner134

Senaryo ilk geldiğinde neler hissettiniz?

Aslında senaryoya ben gittim. Bu projeyi tesadüfen sosyal medyada gördüm ve menajerim Ebru ile konuştum. Biraz kendi kendimi senaryoya gösterdim gibi oldu. Sonrasında diziye dâhil olunca senaryoyu okudum ve çok etkilendim. Senaristimiz Emre ve Başar çok başarılılar. Hikâye çok iyi. Bir de dönem olarak 1963’te başlıyoruz ama 1970’te bitireceğiz. Her şey çok net ve gerçek. O yüzden hem okurken hem de çekerken çok etkilenmiştim.

Dizide canlandırdığınız İnci karakteri tarihte gerçekten var olmuş biri mi?

Biz gerçek bir hikâyeden dizi yapıyoruz. Ancak buradaki bazı karakterler gerçek. Dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Nikos Sampson gibi… Onların dışında mesela İnci, kocası Kemal ve ailesi onlar hikâye için yaratılmış kahramanlar. Ama onlar gibi o kadar çok aile var ki sadece isimler farklı, yaşananlar ve acılar birebir aynı. Biz o dönem insanlarının yaşadıkları zorlukları farklı isimlerle yansıtıyoruz.

Canlandırdığınız karakterler sizin için ne ifade ediyor?

Canlandırdığım karakterlerin kızması, üzülmesi, sevinmesi, ağlaması bunların hepsi benim kattığım duygularla ortaya çıkıyor. Hepsi benden bir parça gibi. Halâ üzerinden kaç karakter geçmiş olmasına rağmen dışarıda görenler “Aslı” diye sesleniyor. Çünkü benimle özdeşleşti, kendimden bir şeyler kattım ve izleyiciye bunu aktardım.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75