banner6

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor

banner37

Trajik bir şekilde hayatını kaybeden Prenses Diana'ya ait kişisel eşyalar satılmaya devam ediyor. Diana’nın kaleme aldığı bazı mektuplar ve kartlar yıllar sonra açık artırmaya çıkıyor.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor
banner150

banner150

banner99

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 1

1997 yılında Paris'te paparazzilerden kaçarken geçirdiği trajik kaza sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana, ölümünün üzerinden onca yıl geçmesine rağmen adından söz ettiriyor.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 2

İngiliz kraliyet ailesinin Galler Prensesi Diana'nın kaleme aldığı mektup ve kartlar açık artırmada satışa çıkıyor.

Prenses'e ait 32 parçadan oluşan kart ve mektup koleksiyonu, Lay's Auctioneers adlı müzayede evi tarafından satışa çıkacak.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 3

BOŞANMA HAKKINDA KONUŞTU 

Prenses Diana'nın 1995 ve 1996 yılları arasında Susie ve Tarek Kassem çiftine yazdığı mektuplarda, Prenses'in Prens Charles’tan boşanması hakkında yazdıkları ilgi topladı.

Prenses'in bir mektubunda “Çok zor zamanlar geçiriyorum ve ciddi bir baskı var ve her taraftan geliyor. Bazen başımı dik tutmak çok zor" ifadeleri dikkat çekti.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 4

Prenses Diana 1996 yılında kaleme aldığı bir başka mektubunda “Bu boşanma sürecinde neler yaşayacağımı bir yıl önce bilseydim, asla izin vermezdim. Umutsuz ve çirkin" ifadelerini kullandı.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 5

"Bir kelebek olarak tanımlanmış olabilirim ama bu güzel aileden uçmak, uzaklaşmak istemiyorum" diyen Prenses, bu mektubu Kraliçe'nin boşanma tavsiyesi üzerine kaleme aldı.

Mektupların 90 bin sterline alıcı bulması bekleniyor. Elde edilen gelir Prenses Diana’nın desteklediği hayır kurumlarına bağışlanacak. 

Mektupların satışı 16 Şubat’ta gerçekleşecek.

Prenses Diana'nın kişisel mektupları satışa çıkıyor - 6

ELBİSESİ SATILDI

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Prensesi Diana'nın, birçok kez farklı davetlerde ve etkinliklerde giydiği lale biçimli eteği bulunan straplez kesim elbisesi, müzayedede 604 bin 800 dolara (yaklaşık 11,4 milyon TL) satıldı.

Victor Edelstein'in 1989 Sonbahar koleksiyonundan olan elbise, New York'taki Sotheby’s Müzayede Evi'nde satışa çıkarıldı. İkonik kadife elbise, 1997’de, Prenses Diana tarafından bağışlanan 80 elbisenin yer aldığı Christie’s yardım müzayedesinde 24 bin 150 dolara satılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104