banner6

'Sahnemizi geri alamadık ama seyircimizi geri istiyoruz'

banner37

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’nun “Yalnız Değilsin” oyunu, Kıbrıs Türk tiyatrolarının yıllardır yanık duran binasının oda tiyatrosu şekline dönüştürülmüş, yanmadan önceki fuaye kısmında sahneleniyor

'Sahnemizi geri alamadık ama seyircimizi geri istiyoruz'
banner8

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’nun üçüncü tur oyunu olan, Cevahir Caşgir’in yazıp yönettiği “Yalnız Değilsin”,

mayıs sonuna kadar her cuma saat 20.00’de seyirciyle buluşacak.

banner134

Zehra Evliya Parıldak, Cevahir Caşgir ve Çağda Özsoy’un oynadığı “Yalnız Değilsin” oyun, Kıbrıs Türk tiyatrolarının yıllardır yanık duran binasının oda tiyatrosu şekline dönüştürülmüş, yanmadan önceki fuaye kısmında sahneleniyor.

42 kişilik seyirci yeri bulunan bu küçük ama samimi mekanda tiyatro yapma mücadelesi veren Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu oyuncuları ve tüm personeli “Sahnemizi geri alamadık ama seyircimizi geri istiyoruz” diyerek yola çıktıklarını ve artık bu küçücük de olsa kendilerine ait bina içerisinde mücadelelerini sürdüreceklerini dile getiriyor.

Oyunun konusu:

“İnternet üzerinden tanışan iki kadının tesadüflerle dolu birbirini tanıma ve birbirlerinin hayatlarına dokunma sürecini anlatıyor. Hiç tanımadığınız biri hayatınıza ne katabilir? Ya da hayatınızdan ne çalabilir? Bir yanda kapitalizmin ele geçirdiği, daha fazlasını isteyen, doymayan, elindekiyle yetinemeyen insanoğlunu, bir yandan da kendi doğruları ile var olmaya çalışan, yalandan, aldatmadan ve kişinin mevkiyi güç olarak görüp geri kalanı ayrıştırmasından yorulmuş bireyleri izliyoruz oyun boyunca. Biri ‘sadece iyi bir insan olmanın’ yetmediğini savunurken bir diğeri ‘sadece severek’ ne çok şeyin değişebileceğini sorguluyor. Hangisine inanmalıyız?”.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104