“Savaşın İki Yüzü” galasına yoğun ilgi

banner37

Bedesten’deki galaya film ekibi, kırmızı halıdan geçerek geldi

“Savaşın İki Yüzü” galasına yoğun ilgi
banner90
banner99

Murat OBENLER

   Geçtiğimiz yıl gösterilen kısa filmden sonra yönetmen Ömer Evre tarafından bu kez de uzun metraj projesi olarak yapılan “Savaşın İki Yüzü” filminin galası 5 Ağustos 2020 gecesi Bedesten’de gerçekleşti.

   Yönetmen Ömer Evre ve başrol oyuncuları Dila Danışman ve Sami Hamidi’nin kırmızı halıdan geçerek mekana geldiği galaya sinemaseverler de yoğun ilgi gösterirken iş, müzik ve sinema dünyamızın önemli isimleri de gecede yer aldı.

   Geçtiğimiz yaz aylarında ülkemizde çekilen OE Prodüksiyon yapımı film planlandığı gibi 2020 yazında seyirciyle buluştu.

74 ile günümüz arasında gidip gelen iki gencin aşk hikayesi

   Türkiye, Kuzey ve Güney Kıbrıs’tan oyuncuların yer aldığı film iki gencin aşk hikayeleri ve 1974’teki savaşın kayıp şahıslar meselesi de dahil olmak üzere acı hikayelerinin günümüze kadar gelen etkilerinin bütünü olarak karşımıza geliyor.

   Filmde kullanılan flashback sahneleri ile seyirciyi 1974 ile günümüz arasında gelgitlerle dolu bir yolculuğa çıkaran film bu anlamda seyirciyi sürekli filmde tutarken duygusal sahneleri sayesinde de hüzünlü yapısını seyirciye aktarıyor.

   Seyirci tarafından büyük beğeni ile karşılanan filmde yönetmen Evre ve başrol oyuncusu Hamidi, Burç Tuncer’in sunuculuğundaki gecede sahneye gelerek hem filmin zorlu yapım süreci hakkında bilgi verdi hem de katkı koyan sponsor ve kişilere teşekkür ederek plaket takdim etti. 

Hamidi: Küçük bir yol ile başladığımız süreçte hayal ederek ve çalışarak yolumuzu genişlettik

   Filmde yapımcı ve oyuncu olarak yer alan Sami Hamidi, çıktıkları yolun ilk başta küçük olduğunu ve aldıkları ödülden sonra bu yolu genişletme düşüncesi ile uzun metraj bir sinema filmi yapımını hayal ederek gündeme aldıklarını ve Ömer Evre ile adeta gündüz gece çalışarak bu hayali gerçekleştirdiklerini söyledi.

   Hamidi, “Ben hep insanlara hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını ispatlamak için çalışıyorum. Bugüne kadar böyle oldu, bu filmde de böyle oldu ve bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Evre: Biket İlhan’ın danışmanlığında zor olan dönem filmini tamamlamayı başardık

   Senarist-Yönetmen Ömer Evre, arkadaşı Sami Hamidi ile 5 yıl önce başladıkları süreçte maddi ve ekipman yanı sıra dönem filmi çekmenin de zorluklarını yaşadıklarını kaydederek yönetmen Biket İlhan’ın danışmanlığında zorlu süreci atlatarak başarılı bir şekilde uzun metrajı tamamladıklarını ifade etti.

   Evre, “Ayla Algan, Melis Başaran Mahmut Gökyüz gibi usta oyuncuların kadromuzda yer alması bizim için büyük onurdur” dedi.

   Başrollerini Dila Danışman, Sami Hamidi, Batuhan Aydar, Meriç Başaran, Mahmut Gökgöz, Ayla Algan ve Bülent Bilgiç’in paylaştığı filmde Alp İlkman, Batuhan Sadrazam, Berfe Alisinanoğlu, Kemal Bağbal, Gizem Adanır, Berk Çakır ve Eylül Yaran da yer alıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75